Logo partnera
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Literatura

Noc Bibliotek

  • Wydarzenie archiwalne: 08.10.2021
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16

Materiały organizatora:Przed nami NOC BIBLIOTEK


W październiku czeka nas wielkie biblioteczne święto! W tym właśnie miesiącu od siedmiu lat, odbywa się ogólnopolska akcja pt.: Noc Bibliotek. Jej celem jest propagowanie bibliotek i czytania. Hasło tegorocznej odsłony brzmi: „Czytanie wzmacnia”. Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza czytelników na obchody tegorocznej edycji już 8 października do Biblioteki Głównej. W tym dniu czeka na Państwa wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych miłośników książek.


Oddział dla Dzieci przygotował zabawę literacką dla dzieci, połączoną z działaniami plastycznymi, a dotyczącą sympatycznych Muminków. W godzinach popołudniowych zaplanowano warsztaty pobudzające ciało i umysł, a przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat, które poprowadzą animatorzy z grupy „Pomysłowy Dobromir”. Tego dnia zostanie też rozstrzygnięty konkurs „Z magicznego kapelusza”. Przez cały dzień w „Tajemniczym Ogrodzie” będzie działała „Biblioteczna apteczka”na specjalnym regale przygotowane zostaną książki, których tematyka posiada walory terapeutyczne.


Dla dorosłych zaplanowano gry i zabawy, które będą się odbywały w godzinach otwarcia Wypożyczalni dla Dorosłych i Filii nr 12, a także cieszący się zawsze dużym powodzeniem kiermasz książek używanych.


Kulminacyjnym punktem tegorocznej Nocy Bibliotek w naszej książnicy będzie spotkanie autorskie z Marią Paszyńską - autorką poczytnych powieści z historią w tle. Zainteresowania pisarki znajdują odbicie w jej twórczości. Jako absolwentka iranistyki, akcję serii „Owoc granatu” osadziła m.in. w Iranie, a miłość do Warszawy ukazała w serii „Warszawski Niebotyk”.


Czytelnicy duzi i mali przybywajcie na tegoroczną Noc Bibliotek.
Podczas wydarzeń obowiązuje reżim sanitarny.


Zapisy na warsztaty dla dzieci pobudzające umysł i ciało, prowadzi Oddział dla Dzieci pod numerem telefonu 52/ 35-27-237.
Na spotkanie z Marią Paszyńską obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą dostępne w Wypożyczani dla Dorosłych od 1 października.Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: +52 357 36 98

Powiązane wydarzenia

10
lutego (piątek), godz. 16:00

Zabawa karnawałowa w Bibliotece

16
lutego (czwartek), godz. 18:00

Michał Kempa – od prawnika do komika

20
lutego (poniedziałek), godz. 17:00

Spotkanie z filmem