Noc bibliotek + Weekend Seniora z kulturą
Wstęp wolny  /  Literatura

Noc bibliotek + Weekend Seniora z kulturą

  • Wydarzenie archiwalne: 01.10.2022
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
W sobotę, 1 października, zapraszamy na dwie imprezy, które odbędą się jednocześnie - Weekend Seniora z kulturą w Książnicy Kopernikańskiej oraz Noc w Bibliotece. Zaczniemy o godz. 14.00, skończymy o północy. Oto, co przygotowaliśmy dla naszych gości:

  • Godz. 14.00-16.00: Warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych: tworzymy zakładki do książek. Czy znasz literaturę - sprawdź układając puzzle z okładek książek. Wystawa "Pola Negri w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej"

  • Godz. 16.00: Pokaz wydawnictw faksymilowych za zbiorów Książnicy Kopernikańskiej. Zaprezentujemy bogato iluminowane wydawnictwa faksymilowe średniowiecznych rękopisów oraz starych druków, m.in.: Kodeks Korwina, Biblię Gutenberga, pierwszą edycja dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich..." oraz wiele innych fascynujących dzieł. Ponadto pokażemy reprinty zabytkowej XVI-wiecznej kartografii, w tym atlas portolanowy, w którym wyprawę Ferdynanda Magellana autor Battista Agnese oznaczył czystym srebrem, zaś drogę statków przewożących skarby z Peru do Hiszpanii - czystym złotem oraz atlas Mercatora, ojca nowożytnej kartografii.

  • Godz. 17.00 oraz 17.30: Zwiedzanie magazynów Książnicy Kopernikańskiej. Zaprosimy naszych gości do magazynów, które kilka lat temu przeszły gruntowny remont. To część Biblioteki, do której czytelnicy na co dzień nie mają wstępu. W magazynach zaprezentujemy bogatą kolekcję czasopism i innych materiałów. Czas oprowadzania jednej grupy to ok. 20 minut.

  • Godz. 18.00: Otwarcie wystawy komiksowej Kadry AKTu. Prezentacja twórczości członków Asocjacji Komiksu w Toruniu. AKT należy do najprężniej działających środowisk komiksowych w Polsce. AKTowicze wydają magazyn komiksowy, prowadzą działalność wystawienniczą, edukacyjna i popularyzatorską.

  • Godz. 20.00-24.00: Noc z grami planszowymi. Ulubiona impreza wszystkich torunian bez względu na wiek. Gramy w planszówki i gry karciane dostępne w naszej wypożyczalni gier (kilkaset tytułów). Chętni wezmą udział w planszówkowym turnieju - o nagrody ufundowane przez wydawnictwo Rebel zagramy w grę Splendor.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42

Powiązane wydarzenia

29
lutego (czwartek), godz. 09:00

Luty 2024 w Mediatece Raszei

29
lutego (czwartek), godz. 17:00

Luty 2024 w Mediatece w Młynach

29
lutego (czwartek), godz. 17:00

Luty 2024 w Mediatece Raszei