(Nie)znane inowrocławianki. Bronisława Wajs – PAPUSZA.
Literatura

(Nie)znane inowrocławianki. Bronisława Wajs – PAPUSZA.

  • Wydarzenie archiwalne: 08.03.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16
WSTĘP WOLNY
pokaż na mapie DOJAZD Poinformuj znajomychUDOSTĘPNIJ
8 marca to niewątpliwie jeden z bardziej wyjątkowych dni w roku. Dzień Kobiet to nie tylko okazja aby docenić wszystkie Panie, ich opiekuńczość, zaradność, pracowitość, wrażliwość, pasję
i piękno, zarówno to wewnętrzne jak i zewnętrzne, talenty i wiele więcej. To także doskonała okazja aby zaprezentować ciekawą kobiecą sylwetkę związaną z Inowrocławiem.

O Bronisławie Wajs, Papuszy, utalentowanej polskiej poetce romskiego pochodzenia, o jej życiu, o konflikcie ortodoksyjnej tradycji z wolnością artystycznej wypowiedzi, i o twórczości, która na zawsze wpisała się w dziedzictwo kulturowe polskiej i romskiej literatury, opowie dr Katarzyna Podczaska – związana z Kujawami autorka wielu książek o historii, sztuce i folklorze naszego regionu.

Wszystkich, którzy są chętni wzbogacić swoją wiedzę zapraszamy 8 marca 2023 r. o godz. 9:00 do Saloniku Literacko-Artystycznego przy ul. Jana Kilińskiego 16 – wstęp wolny!

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

16
września (wtorek), godz. 09:30

Odkryjcie świat książek z Marcinem Mortką

16
września (wtorek), godz. 16:30

„Warsztaty string art”

16
września (wtorek), godz. 16:30

Zapraszamy na „Kostką i głową”

18
września (czwartek), godz. 17:00

Mój zdrój – wernisaż pokonkursowy

19
września (piątek)
⟶ DO 31.10

Mój zdrój – wystawa pokonkursowa