Logo partnera
Muzyka i taniec

NATALIA KUKULSKA – CZUŁE STRUNY

  • Wydarzenie archiwalne: 24.09.2021
Miejsce:
Filharmonia PomorskaBydgoszcz, Andrzeja Szwalbego 6

59. BYDGOSKI FESTIWAL MUZYCZNY PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Natalia Kukulska śpiew
Adam Sztaba dyrygent
Nikola Kołodziejczyk dyrygent, fortepian
Paweł Tomaszewski dyrygent, fortepian
Michał Dąbrówka perkusja
Michał Kapczuk bas, kontrabas
Bogusz Wekka instrumenty perkusyjne
Jaś Dąbrówka instrumenty perkusyjne
Michał Pękosz handpan
Marcin Kydryński prowadzenie

 


Chopin w symfonicznych aranżacjach

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Uprzejmie informujemy, że zakup biletu na koncert w Filharmonii Pomorskiej jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i stosowania regulaminu pod nazwą: „Warunki uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy podczas trwania epidemii SARS-CoV-2 COVID-19”. Niezastosowanie się do jego zapisów, szczególnie tych mówiących o konieczności zakrywania ust i nosa, skutkować może przerwaniem koncertu, wezwaniem służb porządkowych i wyproszeniem osób łamiących te zapisy oraz obciążeniem ich wszelkimi kosztami interwencji.

OBOWIĄZKOWA KARTA UCZESTNIKA KONCERTU>>

KLAUZULA COVID-19>>

REGULAMIN DLA MELOMANÓW>>

Przed każdym koncertem od Melomanów będziemy pobierać dane osobowe w postaci imienia, nazwiska oraz nr tel. kontaktowego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Dane udostępnione będą jedynie instytucjom uprawnionym ustawowo, w tym właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu.


Z okazji jubileuszu 210. urodzin Chopina, w 2020 Natalia Kukulska wydała płytę „Czułe struny”, która została okrzyknięta największą artystyczną produkcją na rodzimym rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Natalia Kukulska wykonuje utwory Chopina w zupełnie nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalistka zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.
Natalia Kukulska - jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. W swojej „dorosłej” karierze nagrała 11 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach", nagrany wraz z jazzowym gitarzystą - Markiem Napiórkowskim (2019). Wśród ważniejszych kolaboracji artystki należy wymienić nagranie wspólnego utworu i koncerty z holenderskim duetem R'n'G, występ z jednym z najsłynniejszych na świecie chórów gospelowych - Harlem Gospel Choir w Warszawie i Rzymie czy duet z Lemar’em podczas Festiwalu w Sopocie, a także długofalową współpracę z jednym z najlepszych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet. Opracowane przez muzyków utwory Natalii wykonane wspólnie na żywo można usłyszeć na akustycznym dodatku do albumu „Ósmy Plan", wydanym w 2015 roku. Ostatni album artystki - „Czułe struny" spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem branży muzycznej oraz publiczności, błyskawicznie osiągając status Platynowej Płyty.  Więcej>>  
Adam Sztaba – kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Współpracował z wieloma polskimi i międzynarodowymi gwiazdami, m.in. takimi jak: Quincy Jones, Sting, Chris Botti, Michael Bolton, José Carreras, Ewa Małas-Godlewska, José Cura, Helena Vondráčková, Karel Gott, Drupi, Kayah,  oraz orkiestrami – Sinfonia Varsovia czy Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. W 2005 założył Orkiestrę Adama Sztaby. Był dyrektorem muzycznym, aranżerem i dyrygentem wielu znanych programów telewizyjnych, w tym Idola, Sopot Festival 2005 i 2006, Dancing With the Stars (polska edycja Strictly Come Dancing), Star Academy. Od 2011 do 2016 był jurorem w programie Must Be The Music (wydanie polskie). Od 2020 pełni rolę kierownika muzycznego oraz dyrygenta w musicalu „Człowiek z La Manchy” (Teatr Dramatyczny w Warszawie). 17 maja 2021 w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy poprowadził Adam Sztaba Masterclass. Ukończył kompozycję na Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie kompozycji. Zbigniewa Rudzińskiego.
Więcej>>
Nikola Kołodziejczyk – pianista jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent. Prowadzi Nikola Kołodziejczyk Orchestra, współtwórca jazzowego trio Stryjo. Wraz z Michałem Tomaszczykiem stworzył Konglomerat Big Band, który zdobył złotą płytę z projektem Albo Inaczej. W roli pianisty grał w takich zespołach jak m.in.: Vincent Veneman 10, Štěpánka Balcarová TUWIM,  Bartek Pieszka Quartet, Mateusz Pliniewicz Quartet, Aga Kiepuszewska FALA, Joanna Kucharczyk Quartet. Laureat Berklee College of Music World Scholarship Tour oraz konkursów jak m.in.: Transatlantic Instant Composition Competition HM, Bielska Zadymka Jazzowa, Krokus Jazz Festival, Jazz Juniors, „Nadzieje Warszawy. Był nominowany do nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015, zdobył Grand Prix Jazz Melomani w kategorii „Nadzieja Melomanów” i „Płyta Roku”. Jest laureatem dwóch Fryderyków (2015, 2016) oraz był nominowany do Fryderyka 2019 w kategorii Artysta Roku – Jazz.  Absolwent i niegdysiejszy pedagog Akademii Muzycznej w Katowicach. Aktualnie wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Więcej>>  
Paweł Tomaszewski, pianista, kompozytor, aranżer, producent. Współtwórca projektów Myrczek & Tomaszewski „Love Revisited”, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group „Tribute To The Police”. Członek zespołu Anny Marii Jopek. Kierownik muzyczny oraz pianista zespołu Edyty Górniak. Producent muzyczny oraz członek zespołu Kingi Głyk. Nagrał ponad 40 albumów studyjnych jako muzyk sesyjny. Jest zdobywcą Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce.  Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami muzyki jazzowej i rozrywkowej. Odznaczony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie „Kultura” w 2015. Skomponował Symphony of the Galaxies oraz Polish Jazz Symphony na orkiestrę symfoniczną, big-band oraz solistów. Jego utwory znajdują się na płytach autorskich oraz innych wykonawców. Jest założycielem pierwszej w Polsce klasy elektronicznych instrumentów klawiszowych na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, w której pełni funkcję dziekana Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. 
Więcej>>   
Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf, autor piosenek, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Więcej>> 

 



Źródło: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

ul. Andrzeja Szwalbego 6
85-080 Bydgoszcz
tel.: 52 321 04 67