Nadaj kształt poezji. Projektowanie graficzne tomiku wierszy
Ciekawią Cię tajniki projektowania książek? Poezja jest Ci szczególnie bliska? Zapraszamy na warsztaty związane z Rokiem Czesława Miłosza, które zapoznają Cię z zasadami projektowania graficznego książki, w tym przypadku tomiku poetyckiego.
Projekt koncepcji i wyglądu publikacji pod względem graficznym i typograficznym jest ciekawym zagadnieniem edytorskim. Wszystkie elementy powinny stanowić spójną całość. Projektant podejmuje wiele decyzji, tworząc koncepcję graficzną tomiku. Należą do nich: wybór fotografii lub rysunku, wokół którego zbuduje projekt okładki, decyzja o zawartości ilustracyjnej publikacji, dobór gamy barwnej, wielkości kolumny, krojów pisma, tytułów, śródtytułów i innych elementów typograficznych wpływających na estetykę książki, w sposób zgodny z zasadami projektowania.
Każdy z uczestników warsztatów zaprojektuje makietę małej antologii poezji w formie minitomiku, od okładki, poprzez projekty strony przedtytułowej i tytułowej, układu typograficznego tytułów i tekstów poetyckich oraz paginacji, do stworzenia ilustracji do wybranych miniatur lirycznych (krótkich form poetyckich).
Dla kogo? Dla wszystkich osób w wieku 14+ zdecydowanych na samodzielne działania plastyczne.
wstęp: 17 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!
Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy