Moje Widzenia, wystawa Mariusza Dziaka
Wstęp wolny  /  Literatura

Moje Widzenia, wystawa Mariusza Dziaka

  • Wydarzenie archiwalne: 04.09.2023
Miejsce:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Książnica Kopernikańska w Toruniu – filia nr 1Toruń, Jęczmienna 23
Biblioteka przy ul. Jęczmiennej 23 zaprasza na wystawę prac Mariusza Dziaka. Ekspozycja zostanie otwarta 4 września o godz. 17.00

Ulubionym medium toruńskiego artysty jest akwarela z dodatkiem piórka i cienkopisu. Poza akwarelą szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje graffiti, szablony i malowanie markerami. Jest autorem wielkoformatowych murali na terenie Torunia zrealizowanych dla Fundacji „Arkadia” przy ul. Skłodowskiej-Curie, Szkoły Podstawowej nr 31 (Zaślubiny Polski z morzem) oraz dla kaliskiej filii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W bibliotece przy ul. Jęczmiennej zaprezentuje prace inspirowane marzeniami sennymi.

– Zawsze ciekawiło mnie to co nieoczywiste. Od dziecka lubiłem bawić się formą i nadawać jej treść – mówi Mariusz Dziak. – Sny tak jak nasz cały umysł i wyobraźnia mogą nam dawać wytchnienie odpoczynek jak i pomysł do tworzenia innych światów. W moich obrazach senne widziadła przeplatają się ze światem mistyki i tajemnicy. Anioły fantazyjne zwierzęta czy świat zmysłów i pragnień to właśnie „moje widzenia”.

Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu