Moja pierwsza odyseja kosmiczna
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

Moja pierwsza odyseja kosmiczna

 • 20
  stycznia 2024 (sobota), godz. 10:00
 • 21
  stycznia 2024 (niedziela), godz. 10:00
Miejsce:
Młyn KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77

„Moja pierwsza odyseja kosmiczna” to multisensoryczna podróż po niesamowitym Kosmosie. Do udziału w niej zapraszamy dzieci do 24 miesiąca życia.

Dzieci doświadczą bogactwa wszechświata za pomocą zmysłów wzroku, słuchu, dotyku, ruchu, równowagi i czucia głębokiego. Odwiedzą odległą galaktykę i dotkną gwiazd. Posłuchają tajemniczej, kosmicznej muzyki i zatańczą z zorzą polarną. Pospacerują po drodze mlecznej i spotkają czarną dziurę. Będą tańczyć, turlać się, skakać i odkrywać nieznane. Będzie także czas na wyciszający odpoczynek. W spektaklu nie używamy słów.

„Moja pierwsza odyseja kosmiczna” to opowieść o pierwszych krokach, niezwykłej sile ciekawości i kosmosie, który nas przenika.

Kilka wskazówek przed spektaklem:

 1. Nasz budynek jest pierwszy od ulicy Kościuszki, za nami jest Młyn Smaków, Inkubator i Młyn Wiedzy. Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne jest od ulicy Łokietka oraz drugie wejście od ulicy Dworcowej, na przeciwko Mio Piano.
  Możecie również skorzystać  z naszego parkingu - w głębi, za Młynem Wiedzy i parkingiem dla autokarów, dojazd ulicą Łokietka.
 2. W budynku znajduje się winda oraz toalety z przewijakiem. Wygodnie wjedziecie na 4. piętro, gdzie znajdziecie szatnię oraz możecie zostawić wózek.
 3. W holu na 5. piętrze oraz w przestrzeni spektaklu nie wolno używać telefonów oraz innych urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Pozostawicie je w specjalnych workach. Chcemy, aby nasza wspólna odyseja kosmiczna była czasem budowania więzi. Spędźmy czas naprawdę razem.
 4. Prosimy o pozostawienie obuwia przed wejściem do holu na 5. piętrze.
 5. Do przestrzeni spektaklu nie zabieramy domowych zabawek, przekąsek i przedmiotów z holu.
 6. W holu na 5. piętrze przed salą widowiskową przygotowaliśmy dla dzieci specjalne przedmioty, które pomogą im oswoić się z nową przestrzenią.
 7. Drogie Mamy, podczas spektaklu możecie karmić dziecko piersią. Jeśli jednak karmienie w miejscu publicznym jest dla Was niekomfortowe, możecie skorzystać ze specjalnie przygotowanego pokoju.
 8. W jednej scenie używamy jadalnego brokatu. Brokat może osadzać się na częściach ciała lub ubraniach.Moja pierwsza odyseja kosmiczna” – spektakl dla dzieci w wieku 0-24 miesiące

reżyseria: Katarzyna Peplinska-Pietrzak
scenografia i kostiumy: Ewelina Brudnicka
muzyka: Grzegorz Kaźmierski
reżyseria świateł: Piotr Nykowski
występują: Iga Bancewicz, Agnieszka Zakrzewska
konsultacje z języka Sign2baby: Sonia Borysiak
realizacja techniczna: Mateusz Kantorski
premiera: 1 czerwca 2023 r.
czas trwania spektaklu - 45 minutŹródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35