Logo partnera
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Edukacja

„Miłością przejęty – Mikołaj święty” – cała prawda o pewnym biskupie! Wykład Łukasza Ciemińskiego w ramach Jarmarku Świętego Mikołaja

  • Wydarzenie archiwalne: 06.12.2021
Miejsce:
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Grudziądz, Wodna 3
„Miłością przejęty – Mikołaj święty” – cała prawda o pewnym biskupie! Wykład Łukasza Ciemińskiego - zapraszamy w poniedziałek, 6 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 do Gmachu Głównego Muzeum przy ul. Wodnej 3/5, wstęp wolny!

 

Potrafi poskramiać wilki, uzupełniać deficyty zboża, zapewnić posag ubogim pannom, a nadto scalać poćwiartowane zwłoki! Choć dziś kojarzymy go raczej z jowialnym dziadkiem z etykiet popularnego napoju, to był przecież postacią historyczną, o głęboko zakorzenionym w tradycji kulcie. Wreszcie, jest chyba święty Mikołaj najbardziej ukochanym świętym, no i niestety świętym, w którego wiara czasem znika jak mydlana bańka naszego dzieciństwa – nie wytrzymując próby czasu. Stąd wykład ten po to, by do dzieciństwa powrócić i choćby na chwilkę zamieszkać na naszych wyspach szczęśliwych, ze świętym Mikołajem! O którym będzie sama prawda i tylko prawda, nawet jeśli na legendach osnuta!

Źródło: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Wodna 3
86-300 Grudziądz
tel.: +56 465 90 63