Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele
Dziedzictwo

Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele

  • Wydarzenie archiwalne: 19.03.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Grudziądz, Wodna 3
„Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” to wystawa, której trzon został przygotowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Ekspozycja jest interesującą propozycją, z której korzystają liczne instytucje muzealne oraz naukowe w całej Polsce, pragnące przedstawić lokalnym odbiorcom w atrakcyjnej i nieszablonowej formie, dzieje życia i dokonań jednego z najwybitniejszych polskich uczonych – urodzonego w Toruniu Mikołaja Kopernika.

Wystawa składa się z licznych modułów, w które wpisano narrację prezentującą życie i osiągnięcia Kopernika w wielu różnych dziedzinach nauki. Szczególnie zaakcentowano przełomowe odkrycie w sferze astronomii.

Ekspozycja w umiejętny sposób łączy, oparty na wielu elementach, edukacyjny przekaz z autentycznymi zabytkami ukazującymi codzienne życie mieszczaństwa ziemi chełmińskiej z epoki kiedy żył Kopernik, tj. drugiej połowy XV wieku i pierwszej połowy kolejnego stulecia. Wśród eksponatów muzealnych są przykłady ceramiki ze schyłku średniowiecza, naczynia klepkowe oraz monety.

Specjalnie przygotowane punkty aktywizujące stwarzają możliwość do interaktywnego poznania i lepszego zrozumienia Mikołaja Kopernika oraz jego najważniejszych dzieł.

„Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” to jedno z wydarzeń, które zaplanowano w Grudziądzu w ramach obchodów 500. rocznicy wygłoszenia przez Mikołaja Kopernika na Sejmiku Prus Królewskich w Grudziądzu traktatu „O szacunku monety”: KOPERNIK-EKONOMISTA 500.
Wystawa czynna do 29 maja 2022 r.

Źródło: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi

ul. Wodna 3/5
86-300 Grudziądz
tel: 56 46 590 63, 56 46 590 63 w.13