Mateusz Matyasik&Bartek Zaleśkiewicz | Po napisach
Wstęp wolny  /  Film

Mateusz Matyasik&Bartek Zaleśkiewicz | Po napisach

  • Wydarzenie archiwalne: 14.11.2023
Miejsce:
Młyn KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77

Mati „Szorstki” Matyasik - rocznik ’91, absolwent kulturoznawstwa UMK.

Od najmłodszych lat związany z kulturą. Animator. Miłośnik filmów, szczególnie nurtu Niemieckiego Ekspresjonizmu. Fotografik i filmowiec, kinooperator. Współzałożyciel Fundacji Artystycznej Kosmos. Latem chodzi w kapeluszu i koszulach w palmy.

„Szept gwiazd” to projekt filmowy będący syntezą teledysku i filmu dokumentalnego, oparty na historii założenia i twórczości zespołu Voices Of The Cosmos. Dla bohaterów filmu przestrzeń kosmiczna jest źródłem niesamowitych możliwości dźwiękowych.

Bartłomiej Zaleśkiewicz- absolwent kulturoznawstwa na toruńskim UMK, który na co dzień pracuje w szkole fotografii online m.in jako montażysta i operator filmowy. Interesuje się freedivingiem, łyżwiarstwem, a kiedyś nawet walczył jako rekonstruktor w bitwie pod Grunwaldem. Swoje fotograficzne zainteresowania wykorzystuje jako wolontariusz w Sercu Torunia, a jeśli chodzi o film to rozpoczyna swoją przygodę na YouTubie, gdzie można obejrzeć opowieści z jego podróży. Na swoim koncie ma również kilka teledysków.

“Opowieści z Makarskiej Riwiery” zwiedziliśmy popularny rejon w Chorwacji jakim jest Makarska Riwiera. Wypożyczyliśmy auto i jeździliśmy od plaży do plaży- po drodze wchodząc do jaskiń, nurkując na wstrzymanym oddechu, wyławiając rzeczy wyglądające tak jakby spadły z kosmosu, a przy tym wszystkim dużo rozkminiając o świecie dookoła nas. Zapraszam tych co już teraz zastanawiając się nad podróżą do Chorwacji, tych którzy już tam byli no i tych którzy zechcą tam być już po obejrzeniu filmu.

“Raz, dwa, trzy” - film stworzony na konkurs organizowany przez “Projekt Film”. Jedyne ograniczenie jakie mieliśmy to nakręcić film o długości 1 minuty. Wymyśliłem coś w konwencji horroru, starając się stworzyć napięcie, zaciekawić widza, pokazywać wskazówki, a ostatecznie zbudowane napięcie rozładować.Jeśli jesteś twórcą filmowym i chciałbyś zaprezentować swoje dzieło, zachęcamy do kontaktu z Grzegorzem Kaźmierskim. Szukamy projektów, które wnoszą nowe spojrzenie na sztukę filmową i reprezentują bogactwo talentów w naszym regionie. Wybrane filmy pokażemy podczas kolejnych spotkań „Po napisach”. Spotkasz się z wymagającą, ale przyjazną publicznością.

Więcej informacji:
Grzegorz Kaźmierski
tel./sms 609 662 968
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.plŹródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Powiązane wydarzenia

02
czerwca (niedziela), godz. 10:00

Moja pierwsza odyseja kosmiczna

02
czerwca (niedziela), godz. 12:00

Moja pierwsza odyseja kosmiczna

02
czerwca (niedziela), godz. 14:00–18:00

Łączy nas (Młody) Teatr | warsztaty

06
czerwca (czwartek), godz. 17:00

Barwy natury | wernisaż grupy AKRYLE