MATERIAL MUSIC. Koncert na 7 muzyków i 7 rzeźb – finisaż wystawy
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec  /  Sztuki wizualne

MATERIAL MUSIC. Koncert na 7 muzyków i 7 rzeźb – finisaż wystawy "Tony Cragg. Rzeźby i prace na papierze"

  • Wydarzenie archiwalne: 24.09.2023
Miejsce:
CSW ToruńToruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13

Tony Cragg w swojej twórczości określany jest mianem ,,radykalnego materialisty”. Poświęcając się studiowaniu materiałów, odkrywaniu drzemiących w nich energii, poszukiwaniu dla nich nowych form i emocji, Cragg wierzy, że nieskrępowana interpretacja materiału pozwala mu zgłębiać materialność naszego świata i poszerzać możliwości doświadczania życia.

MATERIAL MUSIC. Koncert na 7 muzyków i 7 rzeźb to projekt stworzony specjalnie na wystawę Tony Cragg. Rzeźby i prace na papierze, który w swoich założeniach czerpie zarówno z artystycznego credo rzeźbiarza, jak i praktyk muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Zaproszeni muzycy (związani z Toruńską Orkiestrą Improwizowaną) wspólnie podejmą próbę przełożenia rzeźbiarskich form na formy muzyczne, traktując rzeźby jako partytury, materiał, z którego wyklują się drzemiące w nim dźwięki. Efektem tego sonorystycznego eksperymentu będzie koncert muzyki improwizowanej, który odbędzie się podczas finisażu wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

Wstęp bezpłatny – wejściówki można odebrać w recepcji CSW!

Muzycy:

Marta Rogalska – głos Alicja Kochanowicz – głos Dominika Szelążek – głos Adam Gwizdała – trąbka Łukasz Trzaska – klarnet Robert Rychlicki Gąsowski – kontrabas Wojciech Zadrużyński – perkusjonalia

Rzeźby Tony'ego Cragga:

Can-Can Sinbad Declination On a Roll Hardliner Parts of Life Early Form (Ringform)

Koncepcja: Dominika Szelążek

 

Współorganizator: Toruńska Orkiestra ImprowizowanaŹródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU