Majówka w Exploseum
Dla dzieci  /  Dziedzictwo

Majówka w Exploseum

  • Wydarzenie archiwalne: 01.05.2022
Miejsce:
ExploseumBydgoszcz, ul. Alfreda Nobla
W programie:

12.00 ; 14.00 (wejścia dla grup) Explo – bieg rodzinny

 

Do biegu gotowi…zapraszamy na rodzinną grę terenową ze specjalnymi plecakami poszukiwacza przygód. Posługując się mapą, odnajdziecie kryjówkę nietoperza, zbudujecie machinę latającą, odkryjecie zakamarki Exploseum, w których czekają na was gry i łamigłówki, a także poznacie przyrodę terenów okalającą to miejsce.

Zapraszamy rodziny/zespoły 3-6 osobowe z dziećmi i młodzieżą w wieku od 6-16 lat. Gra zaplanowana jest w dwóch turach, trwających po dwie godziny. Na trasie rywalizuje 30 grup. Trasa składa się z 13 punktów, na których czekają zadania sprawnościowe, manualne i testy na spostrzegawczość.

Po ukończeniu trasy każdy zespół otrzyma box – niespodziankę. Nie obowiązują zapisy.

Wstęp do muzeum – eventowy – 5 zł ( dzieci oraz rodziny z Ukrainy – wstęp do muzeum – specjalny – 1 zł)
12.00-16.00 III Strefa – zwiedzanie ( wejścia co 30 min.)

Zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie nieudostępnianej na co dzień strefy magazynowej Expoloseum. III Strefę zwiedzicie wraz z przewodnikiem. Tworzy ją dziewięć budynków dawnej DAG Fabrik Bromberg, w których produkowano nitroglicerynę. Będziemy przemieszczać się między nimi, opowiadając o ich roli i przeznaczeniu. Pamiętajcie o odpowiednim ubiorze – zalecamy obuwie turystyczne.

Czas zwiedzania 1h. Bilety do nabycia w recepcji w dniu imprezy. Liczba uczestników w grupach jest ograniczona. Obowiązują zapisy: tel. 52 58 59 741 lub exploseum@muzeum.bydgoszcz.pl

wstęp do muzeum – eventowy – 5 zł ; dzieci  –  wstęp do muzeum – specjalny – 1 zł)

Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 52 53 555