Krzysztof Wysłouch | Twórczy Ferment
Muzyka i taniec

Krzysztof Wysłouch | Twórczy Ferment

  • Wydarzenie archiwalne: 13.01.2024
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Młyn Kultury)Toruń, ul. Kościuszki 75-77

Krzysztof Wysłouch – „Gdzie zapachnie mięta” – wieczór piosenki poetyckiej. W styczniowej edycji Twórczego Fermentu Krzysztof Wysłouch zaprezentuje premierowy program muzyczny oparty na autorskich opracowaniach polskiej poezji. Wydarzenie na pograniczu koncertu i spektaklu będzie wejściem w świat onirycznej, sensualnej wyobraźni, wyrażonej oryginalnym językiem muzycznym czerpiącym z poezji śpiewanej, nurtu singer-songwriter i szeroko pojętej alternatywy.

Krzysztof Wysłouch ukończył toruńską szkołę muzyczną, a obecnie studiuje kulturoznawstwo na UJ. W szkole średniej pasjonował się instrumentacją oraz współpracował z uczniami i absolwentami I LO jako autor oprawy muzycznej ich autorskich spektakli. Piosenkę poetycką zaczął tworzyć dwa lata temu, kiedy zajął 3. miejsce w wojewódzkim konkursie recytatorsko-wokalnym wokół twórczości K. K. Baczyńskiego w Krakowie. Jako muzyk stale współpracuje ze studentami krakowskiej AST, a także planuje wydanie debiutanckiego tomu poezji. Jego wiersze ukazały się w magazynach internetowych „Szajn” i „Szpol".

Twórczy Ferment to projekt, dzięki któremu młodzi artyści_stki z województwa kujawsko-pomorskiego dostają wsparcie w organizacji swoich wydarzeń – koncertów, spektakli, wystaw, performansów, wieczorów literackich etc.

Twórczy Ferment powstał po to, by otwierać instytucje kultury na debiutujących artystów i artystki z regionu oraz by dać im szansę na pokazanie swojej sztuki szerszej publiczności.
To okazja do poznania się i wzajemnego inspirowania młodego środowiska artystycznego w województwie.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35