Koncert urodzinowy
Muzyka i taniec

Koncert urodzinowy

  • Wydarzenie archiwalne: 26.02.2022
Miejsce:
Ośrodek Chopinowski w SzafarniSzafarnia 1, 87-404 Radomin

Yonghuan Zhong urodził się 9 września 2005 roku, obecnie jest uczniem prof. Wojciecha Świtały w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W styczniu 2019 roku Yonghuan otrzymał I nagrodę Grand Prix oraz nagrodę specjalną „Premio Enrico Galletta” na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Young Livorno we Włoszech, później w maju 2019 roku zdobył wyróżnienie na 27. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzież w Szafarni. Latem 2019 r. został zaproszony do udziału w Miami International Piano Festival w Stanach Zjednoczonych w ramach stypendium. W grudniu 2020 zdobył I nagrodę na XX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie, a w marcu 2021 otrzymał Grand Prix w Międzynarodowym Internetowym Konkursie Pianistycznym Fenomeny Muzyczne w Polsce. W 2021 r. otrzymał II nagrodę w III grupie wiekowej w 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, IV nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Artur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy, I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Vladimira Kraineva dla młodych pianistów w Charkowie.

 

 

Bogusz Lewandowski naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia w Bydgoszczy, którą ukończył pod kierunkiem prof. Ludmiły Kasjanienko. Następnie odbył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uzyskując tytuły magistra matematyki oraz informatyki. Przez kilka lat zdobywał doświadczenie w firmach informatycznych jako programista, analityk systemowy i biznesowy, a także kierownik projektów. Przez rok uczestniczył w programie doktorskim w dziedzinie ekonomii na Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, gdzie otrzymał tytuł Master of Research in Economics. Nigdy jednak nie rozstał się z instrumentem, który towarzyszył mu przez wszystkie te lata. Podczas pobytu we Florencji wykonał w Instytucie kilka recitali, głównie z muzyką Fryderyka Chopina. Odbiór jego gry przez publiczność stał się inspiracją do kontynuacji kształcenia w zakresie muzyki. Od roku 2017 jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie kształci się pod kierunkiem prof. Jerzego Sulikowskiego. Od 2019 roku podjął również studia z kompozycji u prof. Zbigniewa Bargielskiego oraz dr. Michała Dobrzyńskiego.  

 

 

Katarzyna Gluza jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Mariusza Dereweckiego oraz dr Agaty Szymczewskiej, stypendystka Universität der Künste w Berlinie. Obecnie słuchaczka Szkoły Doktorskiej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, z którą współpracuje prowadząc zajęcia na Wydziale Instrumentalnym. Sześć lat była prymariuszką kwartetu smyczkowego Ãtma Quartet, z którym dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrała płytę z kwartetami kompozytorów polskich. Wystąpiła na wielu znaczących, międzynarodowych festiwalach takich jak m.in.: La Folle Journée, Davos Festival, Zeist Music Days, Festival de musique de Besançon, Festiwal P. Casalsa, Festival Quatuor à Bordeaux, Baltic Sea Festival, Emanacje, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Muzyka w Starym Krakowie, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy. Laureatka licznych nagród, głównie na międzynarodowych konkursach muzyki kameralnej takich jak: Franz Schubert und die Musik der Moderne w Grazu, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Gianni Bergamo Classic Music Award w Lugano, Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Współpracuje orkiestrami takimi jak m.in. Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia. 

 

 

 

 

Karolina Gutowska jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jana Staniendy, stypendystka Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien. Uczestniczka licznych festiwali (La Folle Journeé Nantes/Tokio/Warszawa, Musethica Berlin/Zaragoza, Warszawska Wiosna Tallin, Ensemble im.Księżnej Daisy w Książu) i laureatka wielu konkursów, przede wszystkim na polu muzyki kameralnej. Jest członkiem orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą czynnie koncertuje w kraju i poza jego granicami oraz zespołu Splot Quartet.

 

 

 

 

 

 

Paulina Marek-Lipka jest absolwentką Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Kai Danczowskiej (studia I st.) i dr hab. Piotra Tarcholika (studia II st.). Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki ad. dr Elżbiety Mrożek-Loski, oraz studia II st. w klasie altówki prof. Piotra Reicherta na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współpracowała z wieloma orkiestrami (m. in. NOSPR, Sinfonia Iuventus, Aukso, Polish Art Philharmonic, OAB). Jako członek Orkiestry Sinfonietta Cracovia, koncertowała na scenach Europy i Azji, brała udział w licznych festiwalach i współpracowała z wybitnymi artystami. Na swoim koncie ma kilka płyt nagranych dla takich wytwórni jak: Warner Classics, Dux, SONY Classical. Obecnie pracuje jako altowiolistka Orkiestry Teatru Wielkiego- Opery Narodowej i bierze udział w różnych projektach kameralnych.

 

 

 

Gustaw Bafeltowski rozpoczął naukę gry na wiolonczeli w wieku 6. lat, w klasie wiolonczeli pani Danuty Stradowskiej. Naukę w szkole średniej kontynuował w klasach prof. Marcina Zdunika i mgr. Magdaleny Bojanowicz-Koziak, a od roku 2020 jest studentem prof. Hyun-Jung Berger (Leopold-Mozart-Zentrum der
Universität Augsburg, Niemcy), oraz prof. Andrzeja Bauera i mgr. Magdaleny Bojanowicz-Koziak (AM im. Feliksa Nowowiejskiego, Bydgoszcz). Istotny wpływ na jego artystyczny rozwój mieli tacy wiolonczeliści jak: Julius Berger, Pieter Wispelwey, Danjulo Ishizaka, Jens Peter Maintz i Arto Noras, z którymi miał okazje pracować podczas kursów mistrzowskich. Gustaw jest laureatem nagród m. in. Międzynarodowego Konkursu im. Dotzauera w Dreźnie i Międzynarodowego Konkursu „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie. Po zdobyciu pierwszej nagrody ex aequo na Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu, Gustaw miał okazję występować na renomowanych krajowych festiwalach, oraz współpracować z polskimi orkiestrami, m. in. z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”. Jego repertuar obejmuje zarówno dzieła minionych epok jak i nowo powstałe utwory, które miewał też okazje prezentować publiczności po raz pierwszy. Instrument na którym gra - zbudowany przez Rafaele Gagliano w pierwszej połowie XIX stulecia - jest mu wypożyczany z kolekcji Związku Polskich Artystów Lutników.



Źródło: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Szafarnia 1
87-404 Radomin
tel.: 56 682 79 30