Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

  • Wydarzenie archiwalne: 10.11.2023
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2

W piątek, 10 listopada, o godzinie 19.00 w Teatrze Miejskim odbędzie się Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na inowrocławskiej scenie gościć będziemy Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Kujawia” z klubu 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, której kapelmistrzem i dyrygentem jest prof. UAM dr hab. Mirosław Kordowski.

Muzycy MOD „Kujawia” to grupa pasjonatów, którzy rozpoczęli swoją muzyczną przygodę w 2005 roku. Od 2021 roku stanowią integralną część 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. Rozwój Orkiestry potwierdzają wygrane konkursy. W 2015 została Mistrzem Europy, rok później Wicemistrzem. W latach 2021, 2022 i 2023, promując Polskę poza granicami kraju, Orkiestra „Kujawia” zdobywała Grand Prix oraz zajmowała pierwsze i drugie miejsca 42 razy. W swym repertuarze posiada zarówno utwory muzyki rozrywkowej, jak i muzyki narodowej i żołnierskiej.

W piątkowy wieczór, z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w inowrocławskim Teatrze Miejskim usłyszymy takie utwory patriotyczne jak: „Ułani, ułani”, „O mój rozmarynie”, „Białe róże”, „Żołnierskie buty” czy „Wiązanka pieśni legionowych” (Wojenko, wojenko/Przybyli ułani/Szara Piechota/Pożegnanie/Piąty roczek wojny minął/Jak to na wojence/Czy pozwoli panna Krysia/O mój rozmarynie/Hej, hej Ułani/My, Pierwsza Brygada/Rozkwitały pąki białych róż).

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od wtorku, 7 listopada, w Kujawskim Centrum Kultury (ul. Jana Kilińskiego 16) i Informacji Turystyczno-Kulturalnej (ul. Królowej Jadwigi 3).

Organizatorem wydarzenia jest Kujawskie Centrum Kultury przy współpracy z Miastem Inowrocław, a patronat honorowy nad koncertem objęła Elżbieta Piniewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

dzisiaj
⟶ stała

Askaukalis

01
października (wtorek), godz. 20:00

PAT METHENY zainauguruje 5. INO CLASSIC FESTIWAL 2024

09
października (środa), godz. 18:00

Pani Pylińska i sekret Chopina | Ino Classic Festiwal