Koncert Noworoczny: Ewa Bem i Eljazz Big Band
Muzyka i taniec

Koncert Noworoczny: Ewa Bem i Eljazz Big Band

  • Wydarzenie archiwalne: 07.01.2023
Miejsce:
TeatrGrudziądz, Teatralna 1
Nowy rok tradycyjnie przywitamy KONCERTEM NOWOROCZNYM, który od wielu lat bawi i wzrusza grudziądzką publiczność. Na rozpoczęcie 2023 roku wystąpią dla Państwa gwiazdy polskiej sceny jazzowej: Ewa Bem, Jacek Kotlarski oraz Józef Eliasz z zespołem Eljazz Big Band.

Gwiazdą wieczoru będzie pierwsza dama polskiego jazzu – Ewa Bem. Wokalistka swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na polskim rynku muzycznym tamtych czasów. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej. Ponieważ atutem programów muzycznych Artystki jest różnorodność jej repertuaru, nie ulega wątpliwości, że z tak znamienitym składem artystycznym, Koncert Noworoczny zapowiada się niezwykle interesująco.

Bilety: 120 zł - 150 zł - kup online

Jacek Kotlarski to muzyk, który po raz pierwszy wystąpi w Grudziądzu, a który od lat zachwyca polską i światową publikę. Jako wokalista sesyjny nagrywał z takimi artystami jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Herdzin czy Zbigniew Wodecki. Śpiewał także w wielu programach telewizyjnych i uczestniczył w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej.

Zespół „Eljazz Big Band” to bydgoska formacja, która uzyskała wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Muzycy mogą pochwalić się zwycięstwem na Ogólnopolskim Konkursie Big Bandów w Nowym Tomyślu, ogólnopolskiej Famie oraz zdobyciem „Złotej Tarki” na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Na stałe współpracuje z Centrum Kultury Teatr, będąc gwiazdą niejednego artystycznego przedsięwzięcia.

Ewa Bem – niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim czy Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r., z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. Najczęściej występuje z zespołem Andrzeja Jagodzińskiego, ale koncertuje także z czołowymi polskimi big bandami. Niewątpliwym atutem programów Ewy Bem jest różnorodność jej repertuaru. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów takich jak Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zespół Skaldowie, Zespół Czerwone Gitary, po utwory o typowo jazzowym brzmieniu. Rok 2021 jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po czteroletniej nieobecności artystka wróciła, z wielkim sukcesem, na scenę. W tym roku obchodzi 50.lecie pracy artystycznej, a w listopadzie 2021 ukazała się jej najnowsza, koncertowa płyta zatytułowana Ewa Bem-Live, oraz reedycja wielokrotnie nagradzanej płyty zatytułowanej Kakadu.

Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.: +48564623476