Koncert Niedzielny: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st w Grudziądzu
Muzyka i taniec  /  Sztuki wizualne

Koncert Niedzielny: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st w Grudziądzu

  • Wydarzenie archiwalne: 12.05.2024
Miejsce:
Centrum Kultury TeatrGrudziądz, Teatralna 1

Tym razem w cyklu Niedzielne Koncerty w Teatrze dla grudziądzkiej publiczności wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Młodzi ludzie na co dzień ciężko pracują, szlifując swoje talenty, a gdy przychodzi taki koncert jak ten jest to dla nich niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić się na scenie.

Każdy taki występ, dla każdego z nich jest bardzo ważny i przygotowują się do niego najlepiej jak potrafią. Na koncercie wystąpią: zespół smyczkowy, zespół akordeonowy, zespół saksofonowy, zespół muzyki rozrywkowej, chór z orkiestrą szkolną. W wykonaniu zespołów usłyszymy repertuar z zakresu muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Aleko Novanski
Urodzony w 1956 w Mugle (Bułgaria). Ukończył średnią szkołę plastyczną w miejscowości Kazanłyk oraz studia plastyczne (1977-1981) w WTU „Cyryl i Metody” w Wielkim Tyrnowie
w Bułgarii. Uczestniczył w corocznych wystawach miejscowych grup artystów malarzy. Brał udział w plenerach artystycznych: w Nowym Sączu (1987), w Smoljan (Bułgaria – 1992), „Ambelino”
Asenovgrad (Bułgaria -1995, 1996). Wystawa samodzielna w Smoljan (Bułgaria) w 1997 oraz w Sierakowie (Polska) w 2023 roku.


Jego obrazy znajdują się w kolekcji galerii miejskiej w Smoljan oraz prywatnych kolekcjach w Bułgarii, Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Grecji i Polsce.
Aktualnie mieszka i tworzy w Pniewach (Polska)Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00

Koncert Galowy GAPA 2024

25
maja (sobota), godz. 17:00

Skaldowie – koncert z okazji Dnia Matki

04
czerwca (wtorek), godz. 09:00

III konferencja C-city – uroczyste otwarcie

04
czerwca (wtorek), godz. 19:00

III konferencja C-city – wieczór koncertowy