Koncert Niedzielny: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Grudziądzu | Otwarcie wystawy linorytów Elżbiety Pyra
Muzyka i taniec

Koncert Niedzielny: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Grudziądzu | Otwarcie wystawy linorytów Elżbiety Pyra

  • Wydarzenie archiwalne: 21.05.2023
Miejsce:
Teatralna, 1, Grudziądz, 86-300, PolskaGrudziądz, Teatralna 1
Tym razem w cyklu Niedzielne Koncerty w Teatrze dla grudziądzkiej publiczności wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Młodzi ludzie na co dzień ciężko pracują, szlifując swoje talenty, a gdy przychodzi taki koncert jak ten jest to dla nich niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić się na scenie. Każdy taki występ, dla każdego z nich jest bardzo ważny i przygotowują się do niego najlepiej jak potrafią.
Na koncercie wystąpią : zespół smyczkowy, zespół akordeonowy, zespół saksofonowy, zespół muzyki rozrywkowej, chór, orkiestra szkolna.
W wykonaniu zespołów usłyszymy repertuar z zakresu muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Koncertowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy Elżbiety Pyra
Artystka mieszka we Włocławku. Zajmuje się malarstwem i grafiką w technice linorytu. Malarstwem zainteresowała się w 2011 roku, kiedy to uczestniczyła w rocznym programie dla osób z niepełnosprawnością - JESTEŚMY AKTYWNI, realizowanym przez MOPR we Włocławku. Od tamtego czasu, rozwija się artystycznie. Swoje doświadczenie teoretyczne i praktyczne nabywa pod okiem instruktorów sekcji plastycznych „Centrum Kultury Browar B”, wcześniej „Włocławskim Centrum Kultury”.

Od 2013 r. systematycznie bierze udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu, które prowadzą wykładowcy Gdańskiego ASP oraz inni wybitni artyści. To właśnie na tych warsztatach poznaje technikę linorytu z płyty traconej. Ma za sobą ponad 80 wystaw zbiorowych oraz 4 wystawy indywidualne. Jest laureatką licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Na podstawie dorobku twórczego w 2021 r. zostaje przyjęta do Związku Polskich Artystów Plastyków O/Toruń. Jej prace malarskie i graficzne to szeroki wachlarz od realizmu, po abstrakcję. Inspiracją jest wszystko - zapach, wspomnienie, natura, emocje… Wciąż poszukuje swojego języka artystycznego. Uważa, że jej wielka pasja, jaką jest malarstwo i grafika - to najlepsza forma rehabilitacji

20 (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)

Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.: 56 46 234 76