Koncert Niedzielny: MARIMBAZZI DUO | Otwarcie wystawy malarstwa Antoniego Niećko
Muzyka i taniec

Koncert Niedzielny: MARIMBAZZI DUO | Otwarcie wystawy malarstwa Antoniego Niećko

  • Wydarzenie archiwalne: 15.10.2023
Miejsce:
Teatralna, 1, Grudziądz, 86-300, PolskaGrudziądz, Teatralna 1

Marimbazzi Duo to założony w 2015 roku zespół dwóch polskich perkusistów, pięciokrotnych stypendystów Ministra Kultury RP – Jakuba Kołodziejczyka i Pawła Dyyaka. W swojej grze wykorzystują oni wymiennie brzmienia dwóch marimb oraz marimby i wibrafonu, opierając repertuar na wielu autorskich kompozycjach oraz istotnych dziełach literatury perkusyjnej.

Duet otrzymał zaproszenie na liczne festiwale muzyczne w Polsce i za granicą, w tym przede wszystkim na Emilia Romagna Festival, La Grande Musica i Estate Musicale del Conservatorio, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, 30. Festiwal Kultury Żydowskiej oraz na VII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Emanacje.

Występowali w słynnych salach koncertowych mi.in. w: Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia w Warszawie, Centrum Kongresowym ICE, Filharmonii Krakowskiej oraz Muzeum Czartoryskich w Krakowie.

Zdobyli cztery Grand Prix, szesnaście pierwszych i sześć drugich nagród w międzynarodowych konkursach muzyki kameralnej, z których najważniejsze to: I miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych Cambra Romanica w Andorze, I miejsce w Konkursie Muzyki Kameralnej Salieri-Zinetti w Weronie i Mantui (Włochy), Grand Prix konkursu „Grand Symphony” w Nur-Sultan (Astana, Kazachstan), 1er Prix à l’unanimité na IMC w Paryżu (Francja), I miejsce na konkursie DRUM FEST w Opolu 20116/2017/2018, I miejsce w VIII Konkursie Muzyki Współczesnej w Krakowie, Grand Prix Konkursu Perkusyjnego Centrum Edukacji Artystycznej, I miejsce w 30. Konkursie Muzyki Kameralnej we Wrocławiu.

W przerwie koncertu tradycyjnie zapraszamy na wernisaż. Tym razem będzie to wystawa malarstwa Antoniego Niećko „Pasja malowania”

„Jestem Grudziądzaninem od 1968 roku. Moje wykształcenie – inżynier mechanik, specjalność: chłodnictwo, absolwent Politechniki Gdańskiej. Malarstwo to moje hobby, wypełniające czas emeryta, naprzemiennie z uprawą działki. Działka latem, malowanie zimą. Tworzę od 15 lat – głównym tematem moich prac są krajobrazy, portrety, zwierzęta, kwiaty… Stosuję różne techniki: olej, pastel, akwarela, ołówek, węgiel, a ostatnio akryl. Inspiracje czerpię z materiałów fotograficznych – własnych i obcych oraz z obserwacji przyrody. Podpatruję mistrzów malarstwa, publikujących tutoriale na YouTube. Brałem udział w dwóch wystawach zbiorowych – w Grudziądzkim Triennale Jednego Dzieła w Galerii Spółdzielni Mieszkaniowej na Moniuszki i w ramach Lata na Starym Mieście – w wystawie Grudziądzkich Artystów (Galeria Akcent). Wernisaż indywidualny prac w Centrum Kultury TEATR jest moim debiutem wystawienniczym, na który serdecznie zapraszam!!!”.
/ANTONI NIEĆKO * Grudziądz, październik 2023/

Koszt:25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.: 56 46 234 76

Powiązane wydarzenia

25
stycznia (czwartek), godz. 19:00

Muzyka Pink Floyd na żywo w Grudziądzu