Koncert Niedzielny: „Magia Strun” Barbara Szelągiewicz i Michał Zato
Muzyka i taniec

Koncert Niedzielny: „Magia Strun” Barbara Szelągiewicz i Michał Zato

  • Wydarzenie archiwalne: 15.01.2023
Miejsce:
TeatrGrudziądz, Teatralna 1
Zapraszamy na kolejny Koncert Niedzielny w naszym Teatrze. Tym razem, w muzycznym programie „Magia Strun” wystąpią:

Barbara Szelągiewicz – skrzypce
Michał Zator – harfa

20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu) - kup online

Harfa to instrument wciąż bardzo mało znany i każdorazowe spotkanie z nim budzi zachwyt publiczności. Niewielu miało okazję usłyszeć go na żywo, a w połączeniu ze śpiewem, to już wielka rzadkość. Połączenie harfy ze skrzypcami daje unikatowe, szlachetne brzmienie, które sprawi, że koncert na długo pozostanie w Wasze pamięci. Artyzm Barbary Szelągiewicz i Michała Zatora cechuje bowiem najwyższa dbałość o szczegóły.

Michał Zator

Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszamy do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piętej edycji „Mam Talent”. Obecnie współtworzy duet z Natalią Niemen. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie, otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem.

Basia Szelągiewicz

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych skrzypaczek, grających muzykę rozrywkową w naszym kraju. Od wielu lat towarzyszy największym gwiazdom w Polsce i zagranicą. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu ze specjalnością skrzypce, a także Studia Podyplomowe – manager kultury – w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Koncertowała z wieloma zespołami i orkiestrami w całej Europie. Współtwórczyni takich zespołów, jak GLAM Quartet, czy Face2Face (który zagrał w naszym Teatrze 13 listopada br., również w ramach cyklu Koncertów Niedzielnych). Jej niepowtarzalny dźwięk rozbrzmiewał u takich gwiazd, jak: Ray Wilson (ostatni wokalista legendarnej grupy Genesis), Stiltskin, Zbigniew Wodecki, Sylwia Grzeszczuk, Małgorzata Ostrowska, Maciej Maleńczuk, Perfect, Kasia Wilk, Nir Z, Olga Bończyk, Zdzisława Sośnicka, Eleni, Liber, PPNOU, Tre Voci.

Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Powiązane wydarzenia

01
czerwca (sobota), godz. 11:00

Dzień Dziecka z Teatrem

04
czerwca (wtorek), godz. 09:00

III konferencja C-city – uroczyste otwarcie

04
czerwca (wtorek), godz. 19:00

III konferencja C-city – wieczór koncertowy

14
czerwca (piątek), godz. 18:00

Jarmark Spichrzowy