Koncert Niedzielny: Erlendis Quartet | Otwarcie wystawy Piotra Kamińskiego
Muzyka i taniec  /  Sztuki wizualne

Koncert Niedzielny: Erlendis Quartet | Otwarcie wystawy Piotra Kamińskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 16.04.2023
Miejsce:
TeatrGrudziądz, Teatralna 1
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)

ERLENDIS QUARTET
Powstał w 2013 roku na Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie Ania, Adrian, Karol i Wojtek studiowali pod kierunkiem Łukasza Kuropaczewskiego. W rok po założeniu zespołu, do grona jego pedagogów dołączył Karol Marianowski, wiolonczelista Meccore String Quartet.

Erlendis Quartet, w niecałe pięć lat od swojego powstania, został najczęściej nagradzanym kwartetem gitarowym w historii. Międzynarodowe uznanie zdobył poprzez istotne laury konkursowe oraz liczne koncerty na całym świecie. Entuzjastyczne recenzje podkreślają wręcz telepatyczne porozumienie wewnątrz zespołu, ich unikalną muzykalność oraz emocjonalność muzycznych kreacji.

Porozumienie na scenie, operowanie szeroką skalą dynamiczną oraz emocjonalne i precyzyjne interpretacje stały się cechami rozpoznawczymi zespołu. Dzielenie się pasją do muzyki jest nadrzędnym celem wszystkich artystycznych podróży po świecie. Erlendis Quartet odwiedził dotychczas USA, Kanadę, Niemcy, Włochy, Holandię, Hiszpanię, Łotwę, Ukrainę oraz regularnie koncertuje w Polsce i w Danii. Był nagradzany stypendiami przez Fundację Idella, Fundację Cultura Animi oraz Królewską Akademię Muzyczną w Kopenhadze. Jest również stypendystą „Programu Młoda Polska” przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz „Kultura polska na świecie” finansowanym przez Instytut Adama Mickiewicza.

W przerwie koncertu odbędzie się otwarcie wystawy Piotra Kamińskiego – grafika, malarstwo, pastel.

PIOTR KAMIŃSKI
Urodził się w Grudziądzu. Tworzy prace pastelą olejną oraz używa kolorowych markerów. W swojej twórczości skupia się nad losem ludzkiej egzystencji. Dynamiczna forma plastyczna odpowiada jego temperamentowi ukazując różne stany emocjonalne natury ludzkiej. Interesuje go ekspresja formy jak i treści.

Tematami swoich prac uczynił również siebie ,,Autoportret z brodą”; ,,Autoportret w kapeluszu ”; ,,Król życia”. Z pozoru automatyczne linie, plamy, barwy ukazują jego własne przeżycia, emocje, obserwacje. Dynamiczna kreska odwzorowuje jego wewnętrzny świat, staje się prywatnym dialogiem twórcy. Impulsywnie kreślone kreski, grube kontury, plamy koloru, uproszczenia i deformacje stają się jego głównym środkiem wyrazu plastycznego. Piotr wydobywa, wręcz ,,wyrzuca z siebie” emocje tworząc bardzo osobiste i ekspresyjne prace.

Od 2021 roku uczestniczy w zajęciach sekcji plastycznej osób z niepełnosprawnością w Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka, gdzie tworzy pod kierunkiem magister sztuki Magdaleny Klimkiewicz. W 2022 roku otrzymał II nagrodę w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych OPTAN za cykl obrazów ,,Siewca” oraz ,,Róża świata”. W 2022 brał udział w zbiorowej, ogólnopolskiej wystawie: ,, Malarstwo Artystów Teatru życia im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu”.

Na wystawie w Centrum Kultury Teatr zaprezentowane zostaną prace z lat 2022- 2023.

Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Powiązane wydarzenia

17
października (czwartek), godz. 19:00

DKF - „Przy kawie o filmie”