TRIBUTE TO THE POLICE. Koncert na pożegnanie wakacji
Muzyka i taniec

TRIBUTE TO THE POLICE. Koncert na pożegnanie wakacji

  • Wydarzenie archiwalne: 27.08.2021
Miejsce:
Filharmonia PomorskaBydgoszcz, Andrzeja Szwalbego 6

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej


Adam Klocek dyrygent

Marta Król śpiew

Paweł Tomaszewski fortepian, aranżacje

Przemysław Florczak saksofony, flety, klarnety

Michał Barański  kontrabas, gitara basowa

Grzegorz Kańtoch perkusja

Sławek Berny  instrumenty perkusyjne


 


W programie m.in.:

Every Breath You Take

Roxanne

Message In A Bottle

Tea In The Sahara

Walking On The Moon


 


Bilety do nabycia na www.bilety24.pl

oraz w kasie biletowej FPUprzejmie informujemy, że zakup biletu na koncert w Filharmonii Pomorskiej jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i stosowania regulaminu pod nazwą: „Warunki uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy podczas trwania epidemii SARS-CoV-2 COVID-19”. Niezastosowanie się do jego zapisów, szczególnie tych mówiących o konieczności zakrywania ust i nosa, skutkować może przerwaniem koncertu, wezwaniem służb porządkowych i wyproszeniem osób łamiących te zapisy oraz obciążeniem ich wszelkimi kosztami interwencji.


OBOWIĄZKOWA KARTA UCZESTNIKA KONCERTU>>


KLAUZULA COVID-19>>


REGULAMIN DLA MELOMANÓW>>


Przed każdym koncertem od Melomanów będziemy pobierać dane osobowe w postaci imienia, nazwiska oraz nr tel. kontaktowego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Dane udostępnione będą jedynie instytucjom uprawnionym ustawowo, w tym właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu.

W 2017 wydany został album „Tribute To The Police” z utworami legendarnego zespołu w wykonaniu Marty Król oraz zespołu Pawła Tomaszewskiego, który jest również aranżerem i producentem muzycznym płyty. Znane kompozycje ubrane są w nową instrumentację, zaskakującą niejednokrotnie ciekawymi rozwiązaniami. Poprzez kobiecą interpretację i spojrzenie wokalistki, muzycy na nowo odkrywają ich potencjał, głębię i emocjonalność.

Adam Klocek, od września 2020 objął stanowisko dyrektora Filharmonii Częstochowskiej.

Dyrygent i wiolonczelista, laureat „muzycznego Oscara” – Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako „jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji”. Jako laureat licznych konkursów wiolonczelowych m.in. w Poznaniu, Kolonii, Monachium i Nowym Jorku oraz nagród i stypendiów, występuje w liczących się ośrodkach muzycznych. Jest dyrektorem artystycznym międzynarodowych festiwali muzycznych: Multimedia Amber Road Festival oraz Wszystkie Strony Świata w Puławach. Wykłada w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest autorem muzyki kameralnej, symfonicznej, filmowej.

Więcej>>

Marta Król, jedna z najciekawszych artystek jazzowych, jest obecna na polskiej scenie od przeszło 10 lat, posiada na koncie nagrody prestiżowych festiwali wokalnych tak krajowych, jak i zagranicznych. Muzyczną drogę rozpoczęła od nauki w klasie skrzypiec, następnie altówki. Jednak głos staje się jej najbliższym instrumentem i rozwija swój warsztat w Prywatnej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Nice Noise w Katowicach. Od początku współpracuje z Pawłem Tomaszewskim. Występowała i współpracowała m.in. z: Michałem Urbaniakiem, Bogdanem Hołownią, Kubą Badachem, Januszem Szromem, Andrzejem Lampertem.

Więcej>>  

Paweł Tomaszewski, pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer, pedagog, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Pop w swej macierzystej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2009 brał udział jako pianista w nagraniu Kwartetu Grzegorza Nagórskiego, który zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk 2009 w kategorii „jazzowy debiut roku”. Od 2015 jest członkiem Związku Producentów Audio Video (ZPAV), organizacji przyznającej Fryderyka. Był dyrektorem muzycznym zespołów na takich wydarzeniach kulturalnych jak Koryfeusz Muzyki Polskiej w 2012 oraz wręczenie Nagrody Umiejętności i Kompetencji w 2014.

Więcej>> 


 
Źródło: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

ul. Andrzeja Szwalbego 6
85-080 Bydgoszcz
tel.:52 321 04 67

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 19:00

Antoni Wit

17
grudnia (sobota), godz. 10:30

135. Od brzuszka do uszka maluszka

17
grudnia (sobota), godz. 11:00

Akademia WioliMisia

17
grudnia (sobota), godz. 12:30

135. Od brzuszka do uszka maluszka