Koncert Medici Cantares z okazji Konstytucji 3 Maja
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Koncert Medici Cantares z okazji Konstytucji 3 Maja

  • Wydarzenie archiwalne: 03.05.2023
Miejsce:
Soleckie Centrum KulturySolec Kujawski, Bojowników o Wolność i Demokrację 1
Zespół wokalno-instrumentalny Medici Cantares powstał 06 grudnia 2011 roku. Zaledwie kilka dni później swoją działalność rozpoczął od śpiewania kolęd. Dlatego ten magiczny czas jest dla nich szczególnie sentymentalny. Zespół prężnie działa, licząc ponad 50 osób. Cyklicznie występował podczas Medycznej Nocy w Operze Nova, koncertował na deskach Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Warszawie czy Poznaniu.
Szeroki repertuar zespołu obejmuje od wspomnianych kolęd, poprzez muzykę klasyczną, rozrywkową czy utwory patriotyczne. Od wielu lat ich działalność skupia się na troskach pacjentów, z którymi spotykają się jako lekarze w swoich gabinetach, przychodniach i szpitalach. Zespół regularnie tworzy aranżacje największych przebojów w których nawiązuje do trudnych aspektów życia społecznego, tematów tabu takich jak pandemia, depresja czy osoby niewidome i słabowidzące. Wszystkie publikowane są na kanale YouTube.
Od 2014 roku dyrygentem zespołu jest por. Joanna Krause, absolwentka dyrygentury Bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz Dowódca- Kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Toruniu.
Medici Cantares regularnie uczestniczy w konkursach i festiwalach chóralnych a do ostatnich najważniejszych osiągnięć należy:

  • Złote Pasmo w kategorii chórów mieszanych w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie

  • Złote Pasmo – I miejsce z wynikiem 95 pkt. w kategorii chórów mieszanych na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralno – Pasyjnej w Szczecinie.

  • Nagroda specjalna za najlepiej wykonany utwór polskiego kompozytora na tym samym festiwalu oraz nagroda specjalna dla najlepszego dyrygenta festiwalu!


Darmowe wejściówki do odbioru w SCK od 24 kwietnia 2023.

Źródło: Soleckie Centrum Kultury

Soleckie Centrum Kultury

Generała Stefana Roweckiego Grota 1
86-050 Solec Kujawski
tel.: 52 387 01 57

Powiązane wydarzenia

03
czerwca (sobota), godz. 10:00

Warsztaty Rodzinne