Koncert: BOB FRANCESCHINI I AMC PLUS - USA, Słowacja
Muzyka i taniec

Koncert: BOB FRANCESCHINI I AMC PLUS - USA, Słowacja

  • Wydarzenie archiwalne: 11.08.2023
Miejsce:
Centrum Artystyczne ELJAZZBydgoszcz, Kręta 3
Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz zaprasza na koncert realizowany w ramach Europejskiej Akademii Jazzu Kujawy+ Pomorze, który odbędzie się w dniu 11.08.2023 w ELJAZZ
Bilety do nabycia w Eljazz 40 zł
BOB FRANCESCHINI I AMC PLUS
Bob Franceschini,USA, sax
Peter Adamkovic, p, SVK
Martin Marincak,b, SVK
Stanislav Cvanciger, dr, SVK
Samuel Marincak,g, SVK
 
Saksofonista Bob Franceschini urodził się w wielokulturowej rodzinie i wychował w Nowym Jorku . Uczęszczał do High School of Music and Art i wkrótce potem rozpoczął swoją muzyczną karierę, koncertując, nagrywając, pisząc, aranżując i produkując dla śmietanki jazzu, latynoskiego jazzu, popu, salsy, funku, R&B i artystów muzyki świata, takich jak George Benson, Eddie Palmieri, Woody Shaw, Kenny Kirkland, Chris Botti, Tower Of Power (tylko pisanie piosenek i aranżacja) , Randy Brecker, Chaka Khan, Michel Camilo, Willie Colon, Ruben Blades, Richard Bona, Jennifer Lopez i Paul Simon . Jego pierwsze ciężkie koncertowanie i nagrywanie miało miejsce z The Tom Browne Band , który również występował, Marcusa Millera, Omara Hakima i Bobby'ego Brooma .
Bob grał na saksofonie i różnych instrumentach dętych drewnianych w wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych dla reżyserów Sidneya Lumeta, Paula Schradera i wielu innych. Grał także w niezliczonych komercyjnych jinglach. Franceschini zagrał na ponad 200 płytach CD.
Bob jest dobrze znany ze współpracy z gitarzystą Mikiem Sternem . Nadal podróżują razem po świecie. Nagrał na ostatnich pięciu płytach Sterna nominowanych do nagrody Grammy, a także na dwóch docenionych przez krytyków płytach DVD .
Przez ostatnie 8 lat koncertował z przerwami jako zastępca Boba Mintzera z legendarnym zespołem The Yellow Jackets , a także jako zastępca Erica Marienthala z Jeffem Lorberem Fusion.
Ostatnio Bob był częścią trio z basistą Victorem Wootenem , w skład którego wchodzi także perkusista Dennis Chambers . Ich CD TRYPNOTYX kilka razy znalazło się w pierwszej dziesiątce iTunes od czasu premiery we wrześniu 2017. Obecnie koncertują po całym świecie promując to nagranie.
Bob jest również znany jako pedagog. Często prowadzi warsztaty i kursy mistrzowskie na całym świecie. Ma wielu prywatnych studentów, jak również studentów przez Skype. Od 7 lat jest instruktorem teorii muzyki, kompozycji i improwizacji w „Victor Wooten's Center for Music and Nature” (vixcamps.com) w Nashville Tennessee ze studentami w każdym wieku (8-68) z całego świata .
Przede wszystkim Bob współprowadzi i organizuje bardzo udane tygodniowe intensywne saksofony w Wooten Woods o nazwie „Inside:Outside Saxophone Retreat” (www.insideoutsideretreat.com), stworzone z saksofonistą/edukatorem Bobem Reynoldsem i saksofonistą/przyrodnikiem Bobem Hemengerem. W obozie gościli instruktorzy, w tym Joshua Redman, Chris Potter, Steve Wilson, Kirk Whalum, Branford Marsalis i Jeff Coffin.


Źródło: Centrum Artystyczne ELJAZZ

Centrum Artystyczne ELJAZZ

ul. Kręta 3
85-117 Bydgoszcz
tel.: 52 322 15 74