<i>Kolor nieobliczalny</i>, wystawa malarstwa Jana Zwolickiego
Sztuki wizualne

Kolor nieobliczalny, wystawa malarstwa Jana Zwolickiego

  • dzisiaj
    ⟶ DO 04.02
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Grudziądz, Wodna 3
Wystawa Kolor nieobliczalny prezentuje niezwykle barwne malarstwo Jana Zwolickiego, które przyniosło mu rozpoznawalność oraz uznanie publiczności.

Artysta urodzony w pobliskim Świeciu, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, ze znaczącą dozą ironii ilustruje rzeczywistość, tworząc dynamiczne, barwne i często wielkoformatowe przedstawienia, które odwołują się do tradycji Nowej Figuracji. Prace Jana Zwolickiego uchodzą za nieszablonowe, dynamiczne z dozą ironii i satyry. Podkreśla się także łączenie barw o różnych temperaturach i fotograficzne inspiracje w jego pracach. Sam autor wypowiada się następująco o swojej twórczości: „Tematyka jest bardzo różna, ale to jest też pretekst do mojej zabawy malarstwem. Zaczynam od budowy kompozycji, od plam, które nadają z grubsza charakter memu malarstwu, a dopiero później zaczynam dopasowywać do abstrakcyjnej przestrzeni i powierzchni postaci, ewentualnie pejzaże industrialne, które też są mi bliskie – to jest rodzaj tematu, który pozwala mi uwolnić moją wewnętrzną ekspresją. Pomimo takiej swobody traktowania tych moich mniejszych lub większych formatów, dbam też bardzo o kompozycję, o kolor, który jest dla mnie bardzo ważny (...)”.

Wystawa do 4 lutego 2024 roku, Gmach Główny Muzeum, ul. Wodna 3/5.

Źródło: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Wodna 3
86-300 Grudziądz
tel.: 56 465 90 63