„Kolejarze z Wileńszczyzny" - spotkanie z autorką Dominiką Leszczyńską
Wstęp wolny  /  Literatura

„Kolejarze z Wileńszczyzny" - spotkanie z autorką Dominiką Leszczyńską

  • Wydarzenie archiwalne: 19.09.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z autorką reportażu historycznego, Dominiką Leszczyńską, która opowie nam o swojej najnowszej książce zatytułowanej „Kolejarze z Wileńszczyzny".

To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 19 września 2023 roku.

Książka Dominiki Leszczyńskiej jest fascynującym reportażem historycznym, który zabiera nas w podróż przez historię kolejarzy z Wileńszczyzny. To opowieść o ludziach, którzy pracowali na tle burzliwych wydarzeń XX wieku, tworząc i utrzymując połączenia kolejowe na tych ziemiach. Autorce udało się ukazać nie tylko ich pracę, ale także osobiste historie, wyzwania i pasje, które napotykali na swojej drodze.

Dodatkowo, towarzyszy książce katalog zatytułowany „Portret zbiorowy kolejarza kresowego". To niezwykłe dzieło, które stanowi dopełnienie całego wydawnictwa. Jego powstanie było możliwe dzięki zaangażowaniu potomków kolejarzy, którzy odpowiedzieli na apele i przekazali skany pamiątek rodzinnych. Dzięki temu możemy przyjrzeć się bliżej ludziom, którzy byli bohaterami tej historii.

Podczas naszego spotkania będziecie mieli okazję nabyć zarówno książkę „Kolejarze z Wileńszczyzny", jak i katalog „Portret zbiorowy kolejarza kresowego". To doskonała okazja, aby zgłębić historię kolejarzy z tej części świata i mieć unikalny wkład do Waszej kolekcji literatury historycznej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią i pasjonatów literatury do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Nie przegapcie tej okazji, aby spotkać się z autorką i odkryć fascynujący świat kolejarzy z Wileńszczyzny.

 

 Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 225