"Kąt widzenia" w OCCiN
Sztuki wizualne

"Kąt widzenia" w OCCiN

  • dzisiaj
    ⟶ DO 15.12
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Ośrodek Czytelnictwa Chorych i NiepełnosprawnychToruń, ul. Szczytna 13

Galeria Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych przy ul. Szczytnej 13 zaprasza na wystawę prac, które powstały podczas warsztatów fotograficznych w Jestem - Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia. Wernisaż odbędzie się 9 listopada o godz. 11.00. Ekspozycja będzie czynna do 15 grudnia 2023 r.

Joanna Piecyk, opiekunka wystawy: "Kąt widzenia" to zbiór prac, które skłaniają do patrzenia na świat z różnych perspektyw. Inspiracja do uważnego przyglądania się otoczeniu, by choć przez chwilę poczuć się we własnym mieście jak turysta. Zajrzeć w ciemne zakamarki, znaleźć w tych najbardziej popularnych miejscach coś, czego do tej pory się nie dostrzegło. Pretekst do tego, by badać, tropić, odkrywać i dokumentować. To także zachęta do eksperymentowania. Samodzielnego kreowania sytuacji, w których tytułowy kąt widzenia zmienia wszystko. Możliwość zanurzenia się w abstrakcyjnych światach, do których stworzenia wystarczą jedynie kostki lodu, folia malarska, ozdoba żyrandolowa i odpowiednie światło.

Autorami prezentowanych prac są: Maria Milarska, Jakub Kotkiewicz, Paweł Jachimowicz, Weronika Drapiewska, Przemysław Kossakowski, Miłosz Hartel, Marcin Wardaliński, Stanisław Byrski, Krzysztof Kuzio.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42