Logo partnera
Muzyka i taniec

KAREN EDWARDS I ELJAZZ TRIO

 • Wydarzenie archiwalne: 16.10.2021
Miejsce:
Centrum Artystyczne ELJAZZBydgoszcz, Kręta 3
STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ELJAZZ zaprasza na koncert realizowany w ramach dziewiątej edycji Europejskiej Akademii Jazzu.

Przed bydgoską publicznością wystąpi

KAREN EDWARDS I ELJAZZ TRIO

 

 • KAREN EDWARDS - śpiew, piano

 • ZBIGNIEW WROMBEL - kontrabas

 • MARCIN GAWDZIS - saksofon

 • JÓZEF ELIASZ - perkusja

  Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, m.in.: z Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem.
  Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.
  Występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy 'show' w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.
  Koncerty Karen Edwards to nie tylko wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity 'show'.


Partnerem wydarzenia jest Województwo Kujawsko - Pomorskie

 Źródło: Centrum Artystyczne ELJAZZ

Centrum Artystyczne ELJAZZ

ul. Kręta 3
85-117 Bydgoszcz
tel.: +52 322 15 74