Kantor Wymiany Myśli
W najbliższą sobotę, tj. 29 października w Kino Kultura - Solec Kujawski o godzinie ok. godz. 18:00 odbędzie się drugi już pokaż filmu biograficznego „Johnny”, w reż. Daniela Jaroszka. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.
W związku z projekcją filmu "Johnny" zapraszamy Państwa na KANTOR WYMIANY MYŚLI. Spotkanie poprowadzi Izabela Wiśniewska. Gośćmi będą:
Anna Jochim-Labuda
Z wykształcenia i zamiłowania pielęgniarka z wieloletnim stażem, absolwentka kierunku Pielęgniarstwa Gdańskiej Akademii Medycznej, menedżerskich studiów podyplomowych w zakresie: Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej, Zarządzania Finansami, Prawa w Służbie Zdrowia. Zwolenniczka ciągłej edukacji, gwarantującej podążanie za potrzebami pacjenta i celami opieki nad osobą chorą.
Z Puckim Hospicjum związana od jego początków w 2004 roku. Od 2016 roku z sukcesami zarządza hospicjum, dbając o utrzymanie standardów wprowadzonych przez ks. Jana. Wolontariuszka programu Wolontariat Polska Pomoc w Afryce. Profesjonalizm, zaangażowanie oraz podmiotowe traktowanie drugiego człowieka to trzy cele, które realizuje każdego dnia.
Adam Musieli
Z wykształcenia teolog moralista. Od 2019 roku związany z Puckim hospicjum jako pacjent chorujący na glejaka mózgu. Co roku uczestniczy w zapoczątkowanych przez ks. Kaczkowskiego Areopagu Etycznym- warsztatach dedykowanych absolwentom medycyny, które uczą jak przekazywać pacjentowi trudne informacje. Dzieli się swoim doświadczeniem ścieżki onkologicznej prowadząc wykłady dla studentów.
Współautor nagrań i artykułów poświęconych komunikacji między lekarzem a pacjentem. Związany z fundacją Rak&roll.
Ulubionymi dziedzinami naukowymi są psychologia i bioetyka. Zwolennik otwartej rozmowy o raku i umieraniu.
Źródło: Soleckie Centrum Kultury