Jubileusz z okazji 45-lecia Zespołu Rękodzieła Artystycznego Klubu Supełek
Sztuki wizualne

Jubileusz z okazji 45-lecia Zespołu Rękodzieła Artystycznego Klubu Supełek

  • dzisiaj
    ⟶ DO 30.04
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
WOAK – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Młyn Kultury)Toruń, ul. Kościuszki 75-77

Dodatkowe informacje: Wystawa czynna od 12 kwietnia do 30 kwietnia na parterze Młyna Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 i sobotę w godzinach od 9:00-13:00 | Wstęp wolny

Klub Supełek świętuje 45 urodziny! Działający w WOAK-u zespół najbardziej znany jest z koronki czółenkowej – frywolitki – charakteryzującej się kunsztownym pięknem i niepowtarzalną precyzją frywolitkowych arcydzieł.

Już 12 kwietnia o godzinie 12:00 zapraszamy na jubileuszową uroczystość oraz na otwarcie okolicznościowej wystawy. Podczas wydarzenia bliżej poznamy artystki, które z miłości do piękna kultywują tradycje rękodzielnicze, a swoją pasją wciąż zarażają kolejne pokolenia.

W trakcie trwania wystawy (dni powszednie, od 15 do 30 kwietnia w godzinach 14:00-18:00) artystki będą na żywo prezentowały techniki rękodzielnicze. Zobaczymy, jak za pomocą czółenka powstają frywolitki, posłuchamy wspomnień artystek Klubu Supełek, a także poznamy historie i ciekawostki o prezentowanych na wystawie pracach.

Zespół Rękodzieła Artystycznego „Klub Supełek” powstał z inicjatywy Wandy Malczewskiej w 1979 roku przy ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury. Niemal od samego początku specjalnością twórczyń (a czasem też twórców) związanych z zespołem stała się koronka czółenkowa „frywolitka”. Frywolitki i inne prace tworzone przez artystki skupione w Klubie Supełek prezentowane są na kiermaszach, festiwalach i wystawach zbiorowych w całej Polsce, zdobywa laury w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35

Powiązane wydarzenia

24
kwietnia (środa), godz. 18:00

Rwanda | Świat to za mało | Spotkanie

08
maja (środa), godz. 09:00–15:00
⟶ DO 09.05

Od czego zacząć? - badanie potrzeb i potencjałów | szkolenie

08
maja (środa), godz. 18:30

Francesco Hayez - Pocałunek | DKJo!