Jarmark Spichrzowy
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Jarmark Spichrzowy

  • Wydarzenie archiwalne: 15.06.2024
Miejsce:
Błonia NadwiślańskieGrudziądz
JARMARK SPICHRZOWY to szczególnie ważne wydarzenie dla mieszkańców Grudziądza, którzy w czerwcowy weekend hucznie celebrować będą 733. urodziny naszego miasta. Na wyjątkowość Jarmarku z pewnością wpłynie niepowtarzalny klimat, kameralność i atmosfera miasta.

Niezmiennie polecamy część koncertową na Błoniach Nadwiślańskich.

Gwiazda wieczoru – URSZULA 

support: laureaci GAPA 2024 & Paulina Mówka & The Heartbreakers & Arek Kłusowski 

Nietuzinkowa, wyraźna, nie do zdarcia – URSZULA
Wokalistka muzycznie balansująca między gatunkami rock i pop, od 35 lat na scenie. Zachwyca nadzwyczaj unikalną barwą głosu, brakiem gwiazdorzenia, ekspresją i siłą na koncertach, naturalnością.  Na drodze długoletniej kariery wykreowała mega przeboje, o jakich marzy każdy artysta, lecz nie każdemu udaje się to marzenie spełnić – przeboje, które omija czas. Dały jej one wierną, multipokoleniową publiczność. Oczytana, mądra kobieta, ikona polskiej wokalizy, z talentem, sercem, bez ciśnienia robiąca swoje. 
Urszula – muzyka i osobowość – nie do podrobienia i nie do zastąpienia.

Arek Kłusowski to pochodzący z Rzeszowa charyzmatyczny wokalista, autor tekstów i kompozytor, obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów (kontratenor) na polskiej scenie muzycznej. Od lat doceniany przez branżę i wielokrotnie zapraszany do współpracy między innymi przez takich artystów jak Kayah, Justyna Steczkowska, Mery Spolsky, Julia Wieniawa czy Doda. Wokalista napisał ponad 100 utworów, które zdobywały szczyty list przebojów i milionowe wyświetlenia w serwisach streamingowych i na YouTube. Laureat 3. miejsca w III edycji programu The Voice of Poland, ma na swoim koncie trzy albumy, które tylko na Spotify mają łącznie blisko 12 mln odtworzeń. Energiczny i energetyczny na scenie – z powodzeniem przenosi swoich odbiorców do muzycznego świata, w którym poprzez wybrane piosenki, bezpretensjonalnie opisuje rzeczywistość. Artysta poinformował niedawno o dołączeniu do Polydor Records Polska, czym jednocześnie rozpoczął nowy etap w swojej karierze zawodowej. Na huczne muzyczne otwarcie Arek wybrał najnowszy singiel „Pop i disco”. Wokalista nie ukrywa, że to dla niego bardzo ważna piosenka, kryjąca pod pozornie lekką i wesołą melodią zdecydowanie mniej optymistyczne przesłanie. 

Paulina & The Heartbreakers
Zespół gra mieszankę soul, rock’n rolla, rockabilly i bluesa. Wszystko w ciekawych, nowoczesnych aranżacjach z dużą dawką radości i pozytywnej energii.
Członkowie zespołu to znani, grudziądzcy muzycy:
Paulina Mówka – wokal
Krzysztof Szuca – perkusja
Paweł Iwański – bas
Marek Habryn – gitary
Marcin Poliszczuk – harmonijka, sax
Tomasz Gust – instr. klawiszoweŹródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Powiązane wydarzenia

29
czerwca (sobota), godz. 19:00

LnSM: Marta Szefke – Groove Band

01
lipca (poniedziałek), godz. 10:00–13:00

Warsztaty Teatralne dla młodzieży (14-20 lat)

02
lipca (wtorek), godz. 10:00–13:00

Warsztaty Teatralne dla młodzieży (14-20 lat)

03
lipca (środa), godz. 10:00–13:00

Warsztaty Teatralne dla młodzieży (14-20 lat)