Instagramowe opowieści: Filtry zmieniające (życie)
Zapraszamy na wykład wprowadzający do nowego cyklu „Instagramowe opowieści”, który przybliży pokrótce historię Instagrama, jak również i mediów społecznościowych w ogóle. Przedstawiona zostanie ich specyfika oraz wpływ, jaki wywierają na otaczającą nas rzeczywistość społeczno-kulturową.
Wykład stanie się także okazją do przeprowadzenia analizy porównawczej telewizji i mediów społecznościowych w oparciu o rozważania Zygmunta Baumana, Jeana Baudrillarda oraz Lamberta Wiesinga. Nie zabraknie również odniesień do zagadnienia wizualności i estetyzacji. A wszystko to skupione będzie wokół filtrów zmieniających (życie).
Cykl „Instagramowe opowieści” przybliży fenomen nie tylko Instagrama, ale również mediów społecznościowych jako takich, w kontekście zagadnień kluczowych dla współczesnej rzeczywistości społeczno-kulturowej, takich jak estetyzacja, hiperrzeczywistość, bańki informacyjne. W ramach cyklu zaplanowano 8 wykładów.
Prowadzenie: mgr Karolina Osińska – komparatystka literacko-kulturowa o antropologicznym i kulturowym zacięciu. Magister kulturoznawstwa i historii sztuki UMK. Zawodowo związana z toruńskimi instytucjami kultury: Centrum Sztuki Współczesnej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a aktualnie Toruńską Agendą Kulturalną. Naukowo zainteresowana modą, sztuką współczesną, kulturą popularną oraz mediami społecznościowymi na czele z Instagramem. Autorka i prowadząca cyklu wykładów „Opowieści o kolorze ”, realizowanego w Centrum Sztuki Współczesnej „ Znaki czasu” od marca 2023 roku do czerwca 2024 roku.
Spotkanie na żywo w sali audiowizualnej w budynku B i transmisja na Facebooku Centrum Literatury CSW
Wstęp wolny!
Wstęp wolny!
Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU