Inowrocławskie Lato Muzyczne – koncertowo
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Inowrocławskie Lato Muzyczne – koncertowo

 • Wydarzenie archiwalne: 10.09.2023
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2
Inowrocławskie Lato Muzyczne to wakacyjny projekt, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez kulturalnych w naszym mieście. Pod hasłem „ZŁAP KLIMAT INNY NIŻ WSZYSTKIE! SPĘDŹ Z NAMI LATO CAŁKIEM… MUZYCZNIE!” Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław zapraszają w każdą niedzielę do muszli koncertowej Parku Solankowego – począwszy od 2 lipca, a kończąc 10 września. Dla wszystkich inowrocławian, jak również odwiedzających nasze miasto gości, przygotowaliśmy wiele muzycznych atrakcji. Nie zabraknie rocka, rock’n’rolla, bluesa, jazzu i operetki, a nawet klimatycznego reggae czy melodii bałkańskich.

Inowrocławskie Lato Muzyczne – program: • 2 lipca, godz. 16.00 – IZABELA TROJANOWSKA TRIO. Piosenkarka, która w 2020 roku świętowała swój jubileusz 40-lecia pracy artystycznej, zaprezentuje swoje największe przeboje z siedmiu albumów, m. in. „Wszystko czego dziś chcę”, „Nic za nic”, „Pieśń o cegle”, „I stało się” czy „Brylanty”.

 • 9 lipca, godz. 16.00 – WONKY TOWN, złożony z muzyków o ogromnej pasji, niesamowitej charyzmie i nieustannej chęci rozwoju. Usłyszymy kompozycje muzyki jazzowej i popowej, jak i utwory nawiązujące do stylów muzycznych takich jak bossa nova, blues, funk i fusion.

 • 16 lipca, godz. 16.00 – ARETE, poznańska grupa zaprezentuje utwory z repertuaru Marka Grechuty oraz swojej najnowszej płyty „Nie dajmy się zwariować!”. Będzie to podróż do krainy łagodności, wzbogacona olbrzymią dawką muzycznego optymizmu z udziałem gitarowych solówek, subtelnych interpretacji wokalnych oraz niezwykłej aranżacji fortepianu i melodii skrzypiec.

 • 23 lipca, godz. 16.00 – CZARNINA, zespół który inspiracje czerpie z etnicznych brzmień szeroko pojętego orientu. Z muszli koncertowej popłyną tradycyjne melodie romskie, bałkańskie czy bliskowschodnie, zreinterpretowane i zaaranżowane na nowo. Tego dnia porwie nas niezwykle ekspresyjny śpiew wokalistki, mnóstwo improwizacji na scenie oraz prawda, która wybrzmiewa z tej muzyki.

 • 30 lipca, godz. 16.00 – FEEL_HARMONY, zespół wykonujący przeboje muzyki amerykańskiej i brytyjskiej. Siłą grupy są 3 głosy brzmiące w harmonii oraz imponujące instrumentarium akustyczne. Będzie rockowo, popowo i bluesowo, nie zabraknie utworów takich ikon muzycznych jak Simply Red, The Police czy Oasis, U2 i Toto.

 • 6 sierpnia, godz. 16.00 – JEMIAYKA, toruńska formacja zaprosi nas na spotkanie z „haquna reggae style” czyli reggae z domieszką punk rocka. Specyficzne poczucie humoru członków zespołu i niebywałe pokłady energii sprawiają, że o poważnych sprawach potrafią zaśpiewać w sposób lekki i czasem żartobliwy. Jednak warstwa tekstowa to bez wątpienia ich największa zaleta.

 • 12 i 13 sierpnia, godz. 11.00 – III Festiwal Kapel Podwórkowych organizowany przez Powiat Inowrocławski i Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Jego ideą jest propagowanie i kultywowanie folkloru miejskiego oraz pielęgnowanie amatorskiej twórczości artystycznej. Festiwal adresowany jest do kapel podwórkowych z terenu całej Polski, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

 • 15 sierpnia, godz. 16.00 – obchodzimy Święto Wojska Polskiego i z tej okazji w muszli koncertowej wystąpi zespół wokalno-aktorski SONANTO, który w koncercie zatytułowanym „Sierpień Wolności” opowie o sierpniach w polskiej historii.

 • 20 sierpnia, godz. 16.00 – SZULERZY, inowrocławska grupa zaprezentuje tanecznego rock&rolla i bluesową energię, z pozytywnymi wibracjami w melodyjnych kompozycjach, które z pewnością nie pozwolą nam usiedzieć w miejscu.

 • 27 sierpnia, godz. 16.00 – BRYLL, występ formacji będzie gratką dla miłośników alternatywnego rocka. Zespół zaprezentuje utwory będące zapowiedzią nadchodzącej płyty.

 • 3 września, godz. 16.00 – podczas koncertu „W krainie bajek i filmów” zaprezentują się soliści Studia Piosenki KCK pod kier. Kingi Rogóż i zespół Musical Rainbow pod kier. Katarzyny Ignaczak, a towarzyszyć im będą tancerze sekcji tańca KCK Ready To Dance pod kier. Jeleny Kwiatkowskiej. Ze sceny popłyną uwielbiane melodie najpopularniejszych bajek i filmów takie jak: „Kolorowy wiatr”, „Ty druha ze mnie masz”, „Ulepimy dziś bałwana”, „Strasznie już być tym królem chcę” czy „Ruchome piaski” i „Goldeneye”.

 • 10 września, godz. 15.00 – „Operetka dla Dzieci”,

 • 10 września, godz. 17.00 – „Lata 20., lata 30. – na WYNOS!”, artyści operowi zabiorą publiczność w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga, Jana Kiepury i Sławy Przybylskiej. Usłyszymy niezapomniane utwory: „Powróćmy jak za dawnych lat…”, „Jesienne róże”, „Zimny drań” czy „Umówiłem się z nią na 9″, „Brunetki, blondynki” i wiele innych.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Kujawskie Centrum Kultury

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 58 67

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

01
października (niedziela), godz. 15:00

Dawid Janiak i jego „Apetyt na życie”

01
października (niedziela), godz. 18:00

Dawid Janiak i jego „Apetyt na życie”

06
października (piątek), godz. 18:00

Kabaret NOWAKI – „W NOWYM PROGRAMIE”