Inowrocławska Biesiada Górnicza
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Inowrocławska Biesiada Górnicza

  • Wydarzenie archiwalne: 03.12.2023
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2

W niedzielny wieczór, 3 grudnia 2023 roku, w inowrocławskim Teatrze Miejskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji tradycyjnego święta górniczego – BARBÓRKI.

O godz. 18.00 zachęcamy mieszkańców, kuracjuszy oraz turystów do zwiedzenia Stałej Wystawy Solnictwa, której wnętrze wyłożone jest najprawdziwszą solą kamienną. Będzie to okazja do poznania historii kujawskiego solowarstwa i podziwiania eksponatów zlokalizowanych w dziesięciu salach wystawowych.

Na godz. 18.30 zaplanowano wernisaż fotografii Mirosława Araszewskiego pt. „Świat, którego już nie ma”. Na wystawie prezentowane będą niepublikowane do tej pory fotografie inowrocławskiej kopalni soli wykonane w roku 1986.

Z kolei o godzinie 19.00 na scenie Teatru Miejskiego rozpocznie się pierwsza „Inowrocławska Biesiada Górnicza”. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kopalni „Solno”, wzorem dawnych lat, przedstawią program tradycyjnej „Karczmy Górniczej”. Nie zabraknie też występu artystycznego w wykonaniu zespołu górniczego „Kujawskie Karliki”, górniczych żartów i konkursów.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie dostępne będą od poniedziałku, 27 listopada, w Kujawskim Centrum Kultury przy ul. Jana Kilińskiego 16 w Inowrocławiu. Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

dzisiaj
⟶ stała

Askaukalis

01
października (wtorek), godz. 20:00

PAT METHENY zainauguruje 5. INO CLASSIC FESTIWAL 2024