Inowrocławska adaptacja bajki PINOKIO
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

Inowrocławska adaptacja bajki PINOKIO

  • Wydarzenie archiwalne: 21.09.2023
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2

W czerwcu w Inowrocławiu miała miejsce premiera spektaklu tanecznego „Pinokio” na motywach bajki Carla Collodiego. Jej adaptacji podjęli się Jelena Kwiatkowska i tancerze sekcji taneczno-teatralnej. Na scenie nie zabrakło energii i wzruszenia, a sentymentalna opowieść o drewnianym, ekspresyjnym pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem, na długo pozostanie w pamięci widzów.

Zainteresowanych, którym nie udało się uczestniczyć w widowisku, zapraszamy w czwartek, 21 września 2023 roku, o godz. 18.00, do inowrocławskiego Teatru Miejskiego, na pełną zabawnych przygód opowieść, by wspólnie przenieść się do krainy baśni, do magicznych czasów dzieciństwa, gdy świat wydawał się cały do zdobycia.

Pinokio potrafi mówić i ruszać się, odczuwa też radość i ludzkie słabości. Jego charakterystyczną cechą jest nos, który wydłuża się, gdy Pinokio kłamie. W prawdziwym świecie czyha na niego wiele pokus, poznaje dobro i zło, musi dokonywać wyborów oraz liczyć się z ich konsekwencjami. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądając się na innych. Jednak z upływem czasu staje się odpowiedzialny i uczy się tego, co jest w życiu najważniejsze.

Opowiedziana tańcem przez młodych ludzi historia znanego na całym świecie Pinokia, liczącego już 140 lat, barwność i różnorodność scenografii, kostiumy i rekwizyty, ruch sceniczny i piękne melodie z pewnością poruszą nie tylko młodszych, ale i tych dojrzałych widzów.

Na spektakl taneczny „Pinokio” obowiązują bezpłatne wejściówki, które dostępne są w Kujawskim Centrum Kultury (ul. Jana Kilińskiego 16) i Informacji Turystyczno-Kulturalnej (ul. Kr. Jadwigi 3)

  • Reżyseria, scenografia i choreografia – Jelena Kwiatkowska
  • Tekst – Anna Kwiatkowska
  • Głos – Michał Witkowski


Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

dzisiaj
⟶ stała

Askaukalis

01
października (wtorek), godz. 20:00

PAT METHENY zainauguruje 5. INO CLASSIC FESTIWAL 2024

09
października (środa), godz. 18:00

Pani Pylińska i sekret Chopina | Ino Classic Festiwal