<i>Inowrocław w szkicach</i> – wystawa prac Bartłomieja Rojka
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Inowrocław w szkicach – wystawa prac Bartłomieja Rojka

  • Wydarzenie archiwalne: 18.01.2024
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – filia nr 12Inowrocław, Jana Kilińskiego 16
Inowrocławska książnica – Czytelnia Regionalna, w ramach imienin Inowrocławia zaprasza na ekspozycję Inowrocław w szkicach, krtórą można oglądać do końca stycznia w holu przy Filii nr 12 Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza (ul. Kilińskiego 16).

Autor prac Bartłomiej Rojek zdradził, że wszystko zaczęło się od odwiedzin w naszej bibliotece. Gdy wyszedł z budynku spojrzał naprzeciwko na Kościół św. Krzyża, który stał się inspiracją do stworzenia pierwszej pracy. Nasz gość szkicuje ołówkiem nie tylko znane budynki Inowrocławia takie jak ratusz, sąd, ale również panoramy miast np. Krakowa, krajobrazy i konie. Teraz nieśmiało stawia pierwsze kroki w rysowaniu portretu Jana Pawła II. Być może będzie to temat kolejnej wystawy. Podopiecznemu Domu Pomocy Społecznej w Warzynie życzymy niekończącej się inspiracji w tworzeniu prac.

Wystawę wzbogacają fotografie i publikacje pochodzące ze zbiorów Czytelni Regionalnej.

Zapraszamy!

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 36 98