INOWROCŁAW = DEMOKRACJA  #KochamiRozumiem
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Inne  /  Literatura

INOWROCŁAW = DEMOKRACJA #KochamiRozumiem

  • Wydarzenie archiwalne: 16.09.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza w sobotnie popołudnie 16 września do Saloniku Literacko-Artystycznego na spotkania autorskie w ramach festiwalu "INOWROCŁAW=DEMOKRACJA #KochamiRozumiem".

O godzinie 15.00 z czytelnikami spotka się Sławomir Koper. Twórca popularnych książek historycznych ukazuje procesy dziejowe i postacie znane z podręczników i pomników w fascynujący, często zaskakujący sposób. Opisuje zapomniane fakty, przemiany obyczajowe i życie prywatne wielkich Polaków. Jeden z tomów bestsellerowego cyklu "Dwudziestolecie międzywojenne" poświęcił demokracji parlamentarnej.

Życie polityczne i społeczne współczesnej Polski wnikliwie opisuje w reportażach i dramatach teatralnych Marcin Kącki. O wartościach poznawczych i literackich jego książek i artykułów prasowych świadczy m. in. tytuł Dziennikarza Roku i nominacja do Nagrody Literackiej "Nike". Na spotkanie autorskie z Marcinem Kąckim zapraszamy o godzinie 17.00.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać od 1 września w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza przy wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko–Pomorskiego.

 Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 12.06

Dziecięca galeryjka

03
czerwca (poniedziałek), godz. 16:00

Kawa w perfumerii?

04
czerwca (wtorek), godz. 11:00–16:00

Zaadoptuj roślinę! – edycja II