Ikona polskiego kina w bibliotece – spotkanie autorskie z Feliksem Falkiem
Wstęp wolny  /  Literatura

Ikona polskiego kina w bibliotece – spotkanie autorskie z Feliksem Falkiem

  • Wydarzenie archiwalne: 14.11.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16
14 listopada 2023 r. Gościem książnicy będzie Feliks Falk – reżyser, scenarzysta oraz pisarz. Urodzony w Stanisławowie producent filmowy i teatralny jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W filmografii twórcy odnaleźć można takie filmy jak: „Wodzirej” (1978), „Komornik” (2005) czy „Enen” (2009). Feliks Falk uważany jest za przedstawiciela jednego z najważniejszych nurtów w historii polskiej kinematografii – „kina moralnego niepokoju”. Głównym założeniem tej formacji – datowanej na przełom lat 70 i 80 – było przedstawianie problemów dotyczących ogółu społeczeństwa i symboliczne krytykowanie ówczesnej władzy.
W związku z artystycznym wykształceniem reżysera, swoje malarskie umiejętności często wykorzystuje we własnej działalności pisarskiej. Dowodem na to jest najnowszy zbiór opowiadań naszego Gościa – „Gmach. Opowieści prawdopodobne i prawdziwe” oraz znajdujące się tam ilustracje wykonane przez samego autora.
Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie 14 listopada o godz. 18.00 w Saloniku Literacko- Artystycznym przy ul. J. Kilińskiego 16. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będą dostępne od 7 listopada w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

25
czerwca (wtorek), godz. 15:30

Dyskusyjne Kluby Książki

01
lipca (poniedziałek)
⟶ DO 07.07

Górskie opowieści: Górski Czar Par