Ida i świat poza ciszą – słuchowisko na żywo
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Inne

Ida i świat poza ciszą – słuchowisko na żywo

  • Wydarzenie archiwalne: 07.10.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24
W ramach 12. edycji Festiwalu Książki Obrazkowej LiterObrazki zapraszamy na słuchowisko Ida i świat poza ciszą będące opowieścią o dziewczynce, która rozzłościła opiekuna świata dźwięków. Sytuacja była dość poważna, ale mała Ida dostała tylko wielką nauczkę, dzięki której inaczej usłyszała świat i doceniła pozornie nieważne dźwięki, brzmienia, które umykają nam na co dzień, których nie zauważamy i nie doceniamy. Świat wydał jej się wówczas ciekawszy, bo brzmienia to taka część wszystkiego, która potrafi zamienić zwykły dzień w niezwykłą przygodę.
Bajkę słowem i dźwiękiem opowiedzą na żywo Miłka O. Malzahn i Marcin Karnowski.
 
Zapraszamy do tej przygody młodszych i starszych słuchaczy.
 
Rzecz odbędzie się 7 października 2023r. o godzinie 11.00 na Strychu Biblioteki Głównej.
 
Miłka O. Malzahn zawodowo zajmuje się szeroko pojętą filozofią, oraz dźwiękiem. Jest dziennikarką, pisze książki z pogranicza gatunków (osiem wydanych, reszta czeka na „swój czas”), oraz bajki; tworzy i publikuje również piosenki. Czasem wykłada na uczelniach, czasem prowadzi warsztaty. Łączy nieoczywiste nauki o myśli ludzkiej z oczywistymi ścieżkami dedukcyjnymi. Tworzy offowy kanał podkastowy „Dziennik Zmian”, w międzyczasie moderuje spotkania z luźmi sztuki, a najbardziej regularnie – prowadzi muzyczne programy w Polskim Radiu Białystok, felietonowo zaś współpracuje z internetowym Radiem Danielka, oraz Radiem Klang.
 
Marcin Karnowski – perkusista, perkusjonista, cymbalista, autor tekstów, animator kultury, poeta, prozaik, scenarzysta. Gra w zespołach i projektach: Variete, 3moonboys, Ala Kryształ, Małomiejsca, Brda, Ur Jorge, Salimara, Hanowska/Karnowski, Gumowska/Karnowski. Muzyk Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Autor słuchowiska „Mapy czasu” o Annie Jachninie oraz słuchowisk dla dzieci, a także muzyki do spektakli teatralnych. Wspólnie z Iloną Gumowską zrealizował etiudę filmową „Iskrą tylko”, nagrodzoną na festiwalach w San Francisco, Berlinie, Paryżu. Napisał kilka książek. Realizuje działania na styku rozmaitych dziedzin twórczych skoncentrowanych na dźwięku i słowie.
 
Zapraszamy serdecznie !
 


Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 200

Powiązane wydarzenia

22
kwietnia (poniedziałek)
⟶ DO 27.04

Wiosenna wymiana kwiatów – plantcrossing

22
kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00

12. Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA”

23
kwietnia (wtorek), godz. 18:00

12. Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA”