Horzyca w Centrum – Noce i dnie
Wstęp wolny  /  Teatr / Kabaret

Horzyca w Centrum – Noce i dnie

  • Wydarzenie archiwalne: 09.02.2023
Miejsce:
CSWToruń, Wały gen. Sikorskiego 13
„Horzyca w Centrum” to nowy cykl, w którym łączą siły Kino Centrum i Teatr Horzycy, aby rozmawiać o filmie w teatrze i teatrze w kinie. Za każdym razem punktem wyjścia będzie spektakl Teatru Horzycy oraz film, który był dla niego inspiracją. Podczas spotkań będziemy oglądać krótkie fragmenty spektaklu oraz kontekstowego filmu, a następnie rozmawiać z twórcami przedstawienia i gośćmi specjalnymi. Tematem pierwszego spotkania w cyklu będą Noce i dnie.
Maria Dąbrowska była za Noce i dnie pięciokrotnie nominowana do Nagrody Nobla, a film na podstawie powieści obejrzało dwie trzecie Polaków (21 milionów widzów) – tylko w ciągu pierwszych dwóch lat na ekranie! Ekranizacja w reżyserii Jerzego Antczaka została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny w 1976 roku. Spektakl Noce i dnie w reżyserii Michała Siegoczyńskiego to historia rozpięta między miłością i wojną. Epicki rozmach i historyczne kostiumy przeplatają się w nim z mocno osadzoną w popkulturze, współczesną wersją losów Barbary i Bogumiła.
W rozmowie wezmą udział reżyser Michał Siegoczyński i aktorzy: Julia Szczepańska (Barbara Niechcic), Przemysław Chojęta (Bogumił Niechcic) i Igor Tajchmann (Józef Toliboski).
Prowadzenie: dr Radosław Osiński


Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

ul. Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń
tel.: 56 610 97 18

Powiązane wydarzenia

02
grudnia (sobota)

X-mas Kram 2023

09
grudnia (sobota)
⟶ DO 28.01

Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki