Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze: Spotkanie z Katarzyną Puzyńską
Wstęp wolny  /  Literatura

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze: Spotkanie z Katarzyną Puzyńską

  • Wydarzenie archiwalne: 26.05.2022
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych będzie kolejnym gościem festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Spotka się z czytelnikami w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Katarzyna Puzyńska - z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega - od biegania jest pozytywnie uzależniona - i zajmuje się swoim czworonożnym stadem: psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Nie je mięsa i stanowi to bardzo ważną część jej życiowej ideologii.

Pisze kryminały, powieści fantasy oraz książki non-fiction. Prawa do publikacji kryminalnych powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Co roku wielbiciele Lipowa spotykają się na Zlotach, gdzie fabuły z jej książek mogą odtwarzać na żywo! Gmina Zbiczno (tu rozgrywa się znaczna część Lipowskiej sagi) przygotowała Ścieżkę Śladami Powieści Puzyńskiej.

Jej książki reporterskie: "Policjanci. Ulica", "Policjanci. Bez munduru" i "Policjanci. W boju" przedstawiają prace polskich policjantów od zupełnie innej strony. Innej niż to zwykle ma miejsce w literaturze. Z okazji 100. rocznicy powstania Polskiej Policji otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii "Policja w literaturze". W Książnicy Kopernikańskiej zaprezentuje "Chąśbę" - to jej pierwsza powieść fantasy. I choć fabułę osadziła w starosłowiańskiej scenerii nie obyło się bez zagadki kryminalnej.

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to projekt, który - dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego - realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury. W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami "kryminalnymi", warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator). Projekt zwieńczy gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.

"Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze" to projekt, który - dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego - realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury. W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami "kryminalnymi", warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator). Projekt zwieńczy gala, podczas której przyznamy nagrodę za debiut kryminalny roku 2021. Organizatorzy: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Fundacja Kult Kultury. Partnerzy: Maszyna do Pisania, Księgarnia Kafka i Spółka, Mercure Hotel Toruń-Centrum, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu. Patroni: Legimi, Dobre Książki, Booklips, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu - Kujawy i Pomorze, Radio GRA, Tylko Toruń, Poza Toruń

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.:56 622 66 42