Gwiazdozbiór Kryminalny: Katarzyna Puzyńska – spotkanie autorskie
Wstęp wolny  /  Literatura

Gwiazdozbiór Kryminalny: Katarzyna Puzyńska – spotkanie autorskie

  • Wydarzenie archiwalne: 15.06.2023
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
Zapraszamy na spotkanie w ramach festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Naszym gościem będzie Katarzyna Puzyńska.
Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Obecnie skupia się całkowicie na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega (jak sama mówi: od biegania jest pozytywnie uzależniona) i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką i stanowi to bardzo ważną część jej ideologii życiowej.
Jest autorką kryminałów, powieści fantasy oraz książek non-fiction. Prawa do publikacji kryminalnych powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. W 2022 była jurorką w ogólnopolskim konkursie literackim na Kryminalny Debiut Roku, który organizuje Książnica Kopernikańska w Toruniu. 15 czerwca 2023 będzie gościem Biblioteki.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.
Wstęp jest bezpłatny.


Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 15.12

"Kąt widzenia" w OCCiN

dzisiaj
godz. 16:00–17:30

Środy z przyrodą w bibliotece

30
listopada (czwartek), godz. 16:00–18:00

Podróż z książką w czasie – warsztaty dla dzieci