Gus Edwards i Polifonika, czyli z Inowrocławia na Broadway
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Muzyka i taniec

Gus Edwards i Polifonika, czyli z Inowrocławia na Broadway

  • Wydarzenie archiwalne: 26.09.2022
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza w poniedziałek 26 września o godzinie 18.00 na spotkanie z Łukaszem Oliwkowskim i innymi twórcami płyty „Gus Edwards Overview”. Jej wydanie dofinansowano ze środków budżetu Miasta Inowrocławia przeznaczonych na stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, a spotkanie w Saloniku Literacko-Artystycznym objął honorowym patronatem  Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Ł. Oliwkowski przedstawi pasjonujące i tajemnicze losy urodzonego w naszym mieście w 1878 r. Gustava Schmelowsky’ego. Gustav, jako Gus Edwards, stał się w pierwszych dziesięcioleciach dwudziestego wieku jednym z najbardziej cenionych kompozytorów broadwayowskich wodewilów i musicali. Bohater prezentacji współpracował z najpopularniejszą amerykańską rewią tamtych czasów - Ziegfield Follies. W 1902 r. skomponował kilka piosenek do prapremiery słynnego musicalu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Podczas spotkania będzie można poznać kulisy powstania płyty, dokonać jej przedpremierowego zakupu i uzyskać autografy twórców. Spotkanie włącza się w obchody VIII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem „To się musi powieść”.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne od 19 września w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ulicy Jana Kilińskiego 16.

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

29
lipca (poniedziałek), godz. 16:00

Nauka języka polskiego w bibliotece

05
sierpnia (poniedziałek), godz. 16:00

Nauka języka polskiego w bibliotece

12
sierpnia (poniedziałek), godz. 16:00

Nauka języka polskiego w bibliotece