Grudziądz FOTO 2024 – uroczystość wręczenia nagród
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Grudziądz FOTO 2024 – uroczystość wręczenia nagród

  • Wydarzenie archiwalne: 13.06.2024
Miejsce:
Teatralna, 1, Grudziądz, 86-300, PolskaGrudziądz, Teatralna 1

„Grudziądz Foto” to konkurs z wieloletnią tradycją (27 lat), któremu od początku towarzyszyła idea promocji miasta, jego mieszkańców oraz wydarzeń związanych z Grudziądzem. Każda kolejna edycja kusiła nie tylko ciekawymi nagrodami, ale też dawała możliwość konfrontacji dla fotografujących tak profesjonalnie jak i amatorsko. Jednym z ważniejszych punktów regulaminu był fakt, że konkursowe fotografie zgłoszeń mogli obok zawodowców także amatorzy i pasjonaci. Przez konkurs przewinęła się niezliczona liczba fotografii i kadrów, gdzie miasto i jego mieszkańców oglądać mogliśmy w różnych odsłonach. Zawsze ważnym punktem konkursowym było uwrażliwianie na piękno i promowanie fotografii jako sztuki.
Od ubiegłego roku konkurs rozpoczął nowy rozdział i z lokalnego wszedł w ramy ogólnopolskie. Tegoroczna edycja Grudziądz Foto odbywa się pod hasłem „Polska w obiektywie”. Do części konkursowej siedemdziesięciu autorów nadesłało w sumie 620 zdjęć. Przekrój wiekowy uczestników jest bardzo zróżnicowany od 9 do 70 lat, najwięcej zdjęć konkursowych wykonanych zostało telefonem komórkowym (300).
Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ale decyzje zapadły. Laureatów w poszczególnych kategoriach i wyróżnionych poznamy na wystawie pokonkursowej już 13 czerwca – oczywiście zapraszamy.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w kategoriach: Grand Prix, Fotografia reportażowa, Fotografia artystyczna, Fotografia wykonana telefonem komórkowym lub dowolną techniką fotograficzną.
Wernisaż i przyznanie nagród odbędzie się w Teatrze, a wystawę oglądać będzie można w galerii na piętrze przez całe wakacje. Wstęp jest wolny, zatem zapraszamy wszystkich autorów zdjęć i sympatyków tej inspirującej dziedziny sztuki jaką jest fotografia.

Jury obradowało w składzie: Piotr Bilski, Piotr Litwic, Sławomir Krajewski, Piotr Sawistowski, Maciej Kastner, Jakub Stajszczak, Karol Otto.

Szczegóły na stronie www.teatr.grudziadz.pl oraz w załącznikach.Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Powiązane wydarzenia

26
lipca (piątek), godz. 20:00

LnSM: Leśne Kino z DKF-em + koncert orkiestry

27
lipca (sobota), godz. 19:00

LnSM: Koncert operetkowy