GRU ROCK - Festiwal Grudziądzkich Zespołów 2022
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

GRU ROCK - Festiwal Grudziądzkich Zespołów 2022

 • Wydarzenie archiwalne: 17.09.2022
Miejsce:
Marina w GrudziądzuGrudziądz, ul. Portowa
Zespoły rockowe i około rockowe od lat są częścią naszego miasta. Ideą festiwalu grudziądzkich zespołów GRU-ROCK jest skupienie na jednej scenie większości zespołów wykonujących muzykę rockową, metalową, bluesową i hardrockową. Dla fanów muzyki będzie to wyjątkowa możliwość poznania twórczości grudziądzkich artystów w jednym miejscu, na jednej scenie przez dwa dni. W grudziądzkiej marinie wystąpią zespoły bardzo doświadczone oraz te, które grają krócej, a nawet najmłodsi. Dla wykonawców będzie to doskonały czas na wymianę doświadczeń oraz scalenie środowiska muzycznego. Solidna dawka rockandrollowej energii zaserwowana przez grudziądzkie zespoły będzie niezapomnianym przeżyciem.

Maciej Gburczyk


16 września 2022 wystąpią:

 • 17.30 MELISA

 • 18.30 COLD WIND

 • 19.15 STATE OF MIND

 • 20.00 LOVE IN THE MORNING

 • 20.45 DRUNK RIDERS

 • 21.30 CELA NR 3


17 września 2022 wystąpią:

 • 17.00 VANITAS

 • 17.45 GARAŻ 37

 • 18.30 LET US LOVE

 • 19.15 PRICE OF LIFE

 • 20.00 BROKEN BRIDGES

 • 20.45 BLUESQUA

 • 21.30 BASTARD BROTHERS

 • 22.15 DZIEWICA


MELISA

Melisa została stworzona w 2020 roku przez grupę przyjaciół z dwóch grudziądzkich liceów. W jej skład wchodzą: Matylda Ciborowska (wokal, gitara), Celina Furso (gitara), Kamil Strojny (gitara basowa), Paweł Łaniecki (klawisz) i Nikodem Lewandowski (perkusja). Zespół gra covery klasycznych, polskich i zagranicznych zespołów rockowych – Republika, Kult, Maanam czy Pink Floyd. W maju 2022 powstał ich pierwszy teledysk do coveru utworu ,,Money”, dostępny na platformie YouTube. Obecnie idą w kierunku rocka progresywnego i pracują nad własnymi utworami. Zespół pojawia się na różnych grudziądzkich imprezach oraz czwartkowych jam session w pubie Sztukateria, gdzie można ich posłuchać. Na co dzień ćwiczą w Ognisku Pracy Pozaszkolnej pod okiem Macieja Gburczyka.

COLD WIND

Zespół powstał bardzo dawno temu, dokładnie 4 lata temu. Powstał dzięki zajęciom organizowanym przez gminny ośrodek kultury w Małym Rudniku. Wtedy na owe zajęcia zaczął chodzić Mateusz Rogowski by grać na perkusji, Michał Szewa – basista i do tego dwóch kumpli na gitarach. Zajęcia były prowadzone pod przewodnictwem Pana Marka Tomaszewskiego, który jakimś cudem dalej z nami wytrzymuje. Po paru latach ciężkiej pracy i leniuchowania zaczęliśmy grać pierwsze koncerty, w grudniu dołączył do nas Dominik „Domino” Orzechowski jako wokalista i gitara rytmiczna. A w maju 2022 roku zdobyliśmy drugie miejsce w konkursie GAPA (Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne). W czerwcu dołączył do nas piękny gitarzysta prowadzący – Jakub Woziwodzki, i na tym dotychczasowa, przebojowa historia zespołu się kończy.

STATE OF MIND

Zespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. z inicjatywy Marleny oraz Michała. Do zespołu dołączył Marcin, a zaraz po nim szeregi zasilił Marek. W październiku 2021 r. skład uzupełnił Kuba. Muzyka zespołu to mikstura rockowo-metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami keyboardu. Zespół przygotowuje się obecnie do nagrań studyjnych. Skład: Marlena Lepka – wokal, Michał Kusz – gitara basowa, Jakub Michalak – keyboard, Marek Sobiecki – perkusja, Marcin Warzyński – gitara

LOVE IN THE MORNING

Zespół Love In The Morning powstał jesienią 2017 roku z inicjatywy gitarzysty Szymona Szumskiego i wokalisty Łukasza Tylusa. Do zespołu dołączył od razu Michał Paluch – perkusja oraz Filip Rzeźnikowski – bas. Zespół zasilił niedługo potem Artur Witkowski, jako drugi gitarzysta. W tym składzie formacja dała debiut na finale WOŚP w 2018 roku. Po zagraniu kilku koncertów skład opuścił Filip, po blisko roku zastąpił go Wojtek, brat perkusisty – Michała. Z nowym basistą kapela zagrała jak dotąd 2 koncerty, po czym wszelkie plany pokrzyżował covid. W międzyczasie skład zasilił Edwin, zastępując Artura na pozycji drugiego gitarzysty. Po kilku miesiącach owocnych prób z Edwinem, musiał on niestety zrezygnować. Obecnie, gościnnie, drugim gitarzystą w zespole jest Paweł. Obecny skład zespołu przedstawia się następująco: Łukasz – wokal, Wojtek – bas, Michał – perkusja, Szymon – pierwsza gitara, Paweł – gościnnie, druga gitara Po dwu i półrocznej przerwie od koncertów, formacja powraca na scenę nie tylko ze starymi kompozycjami, ale także z kilkoma nowymi, polskojęzycznymi utworami. Muzyka, jaką wykonuje Love In The Morning, krąży wokół połączenia klasycznego hardrocka z bluesem i rock’n’rollem. Trwają prace nad pierwszym, debiutanckim, długogrającym albumem, w planach oprócz wydania krążka, jest też klip i kolejne koncerty.
Formacja poszukuje także gitarzysty, z którym będzie mogła nawiązać stałą współpracę.

DRUNK RIDERS

Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Bartosza „Bruce,a” Bogaleckiego w Grudziądzu. Skład został dość szybko skompletowany, który do dnia dzisiejszego jest w prawie w niezmienionej formie. Bruce zakładając band miał już dużą część materiału skomponowanego, bardzo szybko również powstawała dalsza część utworów, tworząc spójny stuff, co zaowocowało wydaniem w 2014 roku pełnometrażowego albumu „Born To Be Drunk”. Materiał został ciepło przyjęty przez słuchaczy i krytyków, promowany na wielu koncertach, festiwalach, zdobywał liczne nagrody a tym samym coraz liczniejsze grono nowych sympatyków. Styl muzyczny na płycie oscyluje w okolicach hard rocka/stoner rock „na metalowych resorach”, momentami przez niektórych porównywany do takich bandów jak Black River, Texas Hippie Coalition czy HellYeah. W 2017 roku ruszyły prace do następnej płyty. Poprzez różne zawirowania, wiele przerw, nie do końca zależnych od zespołu, powstał stylistycznie zupełnie nowy materiał…… Bardziej dojrzały, zarówno technicznie i aranżacyjnie, tym razem ocierający się o pograniczne ciężkiego metalu. We wrześniu 2020 światło dzienne ujrzał materiał o przewrotnym tytule „Black Light”. Kompozycje w nim zawarte z uwagi na niekiedy bardzo rozbudowany charakter, trudne są do jednoznacznego zakwalifikowania do konkretnego stylu muzycznego. Po wszelkie informacje związane z obecnym składem grupy, poczynaniami poza sceną i na scenie zapraszamy na nasz funpage. Ponadto zespół nagrał 2 teledyski promujące oba albumy, a można je zobaczyć na kanale YouTube zespołu. Obecny skład zespołu to: Łukasz Kot – wokal, Marcin Krepski – gitara, Przemysław Malawski – gitara solowa, Bartosz Bogalecki – bas, Jakub Wieczerzycki – perkusja

CELA NR 3

W 1984 roku  rozpoczynali grę w różnych zespołach: najpierw była Kaplica, później Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, no i w końcu Cela nr 3. Zaczęły się próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano ich na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, że to był JAROCIN!!! Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje i zaproszenia. No, i zaczęło się koncertowanie po Polsce. Grali wszędzie tam, gdzie ich zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” ich drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że spotkali się ponownie. Jak mówią: „w czasie rozmowy przy piwku” padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęli pierwsze próby. Potem już poszło z górki próby, koncerty – m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Grali na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „ich podwórka”. Skład zespołu: Wiesław „Gruby” Panter – głos, gitara, Krzysztof „Dee Dee” Panter – gitara, głos, Rafał Stelmaszuk – bębny, Andrzej „Anda” Krajewski – bas

VANITAS

Rok 2021, początek września. Igor (gitarzysta prowadzący) spontanicznie wpadł na pomysł, aby założyć zespół. Plan się udał, ponieważ już pod koniec lipca 2021 poznał Aleksandra (perkusistę), dołączył i od tego wszystko się zaczęło. W marcu 2022r. Marcel (gitarzysta rytmiczny) dołączył, a tuż po nim w kwietniu do zespołu „wpadła” wokalistka Daria. A na samym końcu dołączył Michał (basista)! Nasz pierwszy koncert odbył się 23 czerwca 2022r. W Centrum Kultury Teatr. Tym pięknym muzycznym akcentem zakończyliśmy rok szkolny Szkoły podstawowej SP16. Teraz będziemy występować specjalnie dla Was! Zespół ćwiczy w Ognisku Pracy Pozaszkolnej pod okiem Macieja Gburczyka. Skład zespołu: Daria Nadworna – śpiew, Igor Bączkowski – gitara solowa, Marcel Jarzyński – gitara rytmiczna, Michał Szewa – bas, Olek Lewandowski – perkusja.

GARAŻ 37

To grudziądzki zespół, którego członkowie w przeszłości tworzyli takie grudziądzkie kapele, jak Cela nr 3, Biała Gorączka, czy mniej znane Implozja i The facto. Zainspirowani muzyką punk grają od marca 2018 roku – wtedy dołączył wokalista Rojek. Dawniej w zespole grali także: na gitarze solowej Kołek (ten od solówek), za bębnami Ania. Zadebiutowali na pożegnalnym koncercie Gregasa z Rejestracji w Toruniu (styczeń 2019), później można ich było usłyszeć na dwudniowym gigu Łuppunka w Chełmży (lipiec 2019). Wydali EP’kę pn. „Wybór należy do Ciebie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa AntyRecords pod koniec 2020 roku. Skąd nazwa zespołu? Garaż to nie tylko miejsce gdzie odbywają się ich próby, ale także symbol pewnej swobody i niezależności, którą cenią sobie ponad wszystko. Garaże przy ul. Konarskiego to alternatywna przestrzeń w Grudziądzu, gdzie grała nie jedna kapela i wypito niejedno piwko. Skład: Jarosław Bielski – gitara, Maciej Czerwiński – bas, Jakub Linda – perkusja, Piotr Rojkowski – wokal.

LET US LOVE

Let us Love to zespół z Grudziądza, w którym króluje ostre brzmienie gitarowych riffów. Tworzona muzyka jest nietuzinkową mieszanką rocka, mealu, grunge’a i hardcor’a. Każdy z członków zespołu ma wpływ na efekt końcowy utworów, a w ich muzyce można doszukać się inspiracji pochodzących od zespołów tj. Godsmack, Slipknot, Metallica, Led Zepplin, Deep Purple, Slayer, Rage Against The machine, Red Hot Chilli Peppers, Foo Fithers, The Haunted, Illusion, Paraliżband, Acid Drinkers, King Crimson i wiele innych. Grupa ma na swoim swoim koncie wiele zagranych koncertów, w tym suporty zespołów tj. Cochise czy Proletaryat. W roku 2018 wydali swój pierwszy singiel „Slave” oraz EPkę składającą się z 5 utworów. 25 czerwca br. o zespole usłyszeć można było na antenie Radia ProRock, w audycji Polska Krew. Zostały puszczone 2 utwory: „Slave” i „Miłość”. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na pierwszą płytę studyjną. Powstanie zespołu datuje się na lata 90., kiedy to kilkoro przyjaciół postanowiło odkurzyć instrumenty i podążyć za muzycznym marzeniem. Łączy ich pasja do muzyki i zamiłowanie do dobrej zabawy. W obecnym składzie występują od roku 2008. Łukasz „Brylek” Pryłowski – gitara rytmiczna i wokal, autor tekstów. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 14 lat, kiedy to razem z Tatą zacząć składać amatorskie efekty gitarowe i wzmacniacze. W zespole oprócz gitary „obsługuje” również mikrofon, trochę z przypadku, ale możliwość wykrzyczenia swoich myśli daje niesamowitą wolność. W muzyce inspiruje się wieloma gatunkami muzycznymi, od reggae po ciężkie brzemienia death metalu. Tomasz „Betuś” Bedczak – gitara towarzyszyła mu od zawsze, w domu na ścianie „skrzypcówa”. W Let us Love odpowiada za większość riffów. Dla niego muzyczna uczta to zespoły, w których na pierwszy plan wysuwa się gitara. Artur „Broda” Wrzesiński – bas i człowiek od aranży. Jego muzyczne początki to muzyka reggae i orkiestra dęta. W wieku 13 lat zacząć grać na gitarze, a po dołączeniu do Let us Love przesiadł się na bas. Wraz z kuzynem, basistą Paraliżbandu uczył się podstaw podkładów rytmicznych. W 1998 zagrał pierwszy raz na scenie i od tego czas nazywany jest przez członków Let us Love „lwem scenicznym”. Rafał „Gogo” Gogolin – urodzony perkusista…po Ojcu. Pierwszy przedmiot jaki złapał to pałeczka. Podczas prób zawsze coś odkrywa, tworzy, eksperymentuje. Jak mawia: „od tego są próby”.

PRICE OF LIFE

Zespół Price of Life tworzą ludzie, dla których muzyka jest pasją i są z nią związani od wielu lat grając w różnych projektach z różnymi muzykami. W 2005r do grupy dołączyła wokalistka Emilia i wraz z gitarzystą Yankesem są niezmienną częścią zespołu, który gra nieprzerwanie do dziś. W chwili obecnej nasza muzyka oscyluje w klimatach progresywnego rocka ze szczyptą klimatycznego gothic-u oraz rocka symfonicznego, za sprawą Wiolonczelistki Magdaleny, która dołączyła do nas w lipcu 2020r. Jesteśmy zespołem, który aktywnie koncertuje i na scenie czuje się najlepiej, prezentując swoją twórczość. W lutym 2020 ukazała się Nasza debiutancka płyta „Price of Life”. Zespół tworzą: Vokal, teksty – Emilia „Emi” Brudecka, Gitara – Marcin „Yankes”, Perkusja – Włodek, Gitara basowa – Daras, Instr.klawiszowe – Robert, Wiolonczela – Magdalena.

BROKEN BRIDGES

The Broken Bridges to zespół nawiązujący do klasycznych wzorców rocka progresywnego ujętych jednak w sposób oryginalny i nietuzinkowy. Mieszanie klasyki z różnymi specyficznymi elementami sprawia, że grupa wyróżnia się poprzez osobliwe brzmienie i kompozycje co nadaje jej charakterystyczny sound. Słychać to doskonale na wydanej 4.11.2019 przez wytwórnię Lynx Music płycie „Endless Road”. Znajdziemy na niej zarówno odniesienia brzmieniowe do klasyki gatunku jak również elementy prog -metalu, hard rocka, czy flamenco. W warstwie tekstowej poruszane są przede wszystkim tematy związane z samym życiem, jego sensem, dylematami wyborów oraz oczywiście relacjami, które w nim nawiązujemy. Nad całością kompozycji oraz aranżacją czuwa lider, założyciel, kompozytor, gitarzysta oraz wokalista Marek Habryn. Obecnie zespół gra jako kwartet a pozostali muzycy mają spore doświadczenie sceniczne : Grzegorz Grzanka (instrumenty klawiszowe / akordeon ), Łukasz Dryl (bas), Sławek Kaligowski (perkusja). Muzyka The Broken Bridges to niekończąca się podróż w świat wielu muzycznych doznań, które hipnotyzują publiczność podczas koncertów. Grupa gra je z ogromnym zaangażowaniem zawsze dając z siebie maksimum energii i emocji.

BLUESQUA

Zespół powstał w 2000 roku jako skład grający dla własnej przyjemności. Jednak, jak to mówił Grzegorz, społeczeństwo domagało się występu grupy na scenie. I tak powstała Bluesqua, która gra do dzisiaj. Zespół gra tradycyjnego bluesa, ale również utwory w stylu smoth jazz i rocka. Grają także wiele utworów skomponowanych do swoich tekstów przez utalentowanego leadera i wokalisty grupy Wojtka Kaszubowskiego. Bluesqua to formacja czysto amatorska, której muzycy na co dzień pracują w swoich dziedzinach, a grają rzeczywiście dla przyjemności – swojej i swoich wspaniałych fanów. Skład zespołu: Wojtek Kaszubowski – leader vocal, Marek Baranowski – klawisze, Tomek Liczbik – gitara, Szymon Paczkowski – sax, Patryk Ostrowski – puzon, Grzegorz Recki – bas, Marek Mikołajczak – perkusja.

BASTARD BROTHERS

Bastard Brothers to grudziądzki band czerpiący z klasycznego rocka, country i bluesa południa Stanów Zjednoczonych. Na początku 2019 zespół dołączył do programu dla debiutantów "My name is new" wytwórni Kayax. W 2020, wydawnictwem Radia Opole, ukazał się debiutancki album zespołu "Bang! Bang!" wyprodukowany przez Piotra Łukaszewskiego. Premierowe wydanie znalazło się na 14. miejscu plebiscytu Top Blues 2020, magazynu Twój Blues, w kategorii "Płyta roku" a zespół został doceniony 4. miejscem w kategorii "Odkrycie roku". Bastard Brothers w składzie: Bartosz Iwiś iwicki – wokal, harmonijka, Pawel Krykant – bas, Maciej Cudzilo – gitara, Rafał Mówka – hammond, piano, Łukasz Kowalski – gitara, Kamil Nowosiad – perkusja.

DZIEWICA

Grupa rockowa Dziewica rozpoczęła swoje próby 30 lat temu w 1992 roku. Przez 12 lat do 2004 roku zespół zagrał ponad 400 koncertów w całej Polsce. Brał udział w biciu rekordu Guinessa w najdłuższym koncercie na świecie. Dziewica jest laureatem wielu polskich przeglądów rockowych, w tym między innymi Grand Prix I edycji Grudziądzkiej GAPY. Po 18 latach przerwy zespół w niemal niezmienionym składzie powrócił do prób. Aktualny skład: Arkadiusz Kasiński – vocal, Michał Jakubowski -gitary/vokal, Marcin Marendowski – gitary, Tomasz Jabłoński – bas, Marcin Korytkowski – perkusja, Szymon Paczkowski – saksofon.

Organizatorzy: Urząd Miejski i Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.
Dyrektor artystyczny: Maciej Gburczyk

Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.: +56 46 234 76

Powiązane wydarzenia

09
lutego (czwartek), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty teatralne

10
lutego (piątek), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty teatralne