Finisaż wystawy grafik Macieja Józefowicza
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Finisaż wystawy grafik Macieja Józefowicza

  • Wydarzenie archiwalne: 08.01.2023
Miejsce:
Klub Akcent (Centrum Kultury Teatr)Grudziądz, ul. Wybickiego 38/40
Inspirowane naturą …

Maciej Józefowicz, grudziądzanin z urodzenia i wyboru. Tworzy grafikę – głównie wklęsłodrukową: akwaforty, akwatinty, czasem suchą igłę czy miękki werniks. Od 1995 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręg toruński. Przez prawie trzydzieści lat był instruktorem grafiki w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.

Natura jako podstawowy punkt odniesienia dla człowieka, od zawsze była ważną inspiracją dla wielu artystów. I w tej małości swojego istnienia człowiek podziwia piękne widoki, zachwyca się bogactwem form przyrody i świata, ale także czerpie inspiracje. W twórczości Macieja Józefowicza możemy znaleźć wiele prac przedstawiających fragmenty architektury, pejzaży i detali przyrody. W pracach interesujące jest również to, że tematyczny realizm podąża delikatnie w stronę abstrakcji, nie gubiąc uroku i uczuć drzemiących w „portretowanym” otoczeniu. Można by powiedzieć, że widać w tych pracach pasję i serce artysty, dla którego plastyka jest sposobem na życie.

Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Wielokrotnie bywał za swoją twórczość nagradzany.

Wystawy indywidualne: Grudziądz, Bydgoszcz, Toruń, Golub-Dobrzyń, Augustów, Skawina, Ostróda, Iława, Inowrocław, Świdwin, Heidenau (Niemcy).

Wystawy zbiorowe: Ogólnopolskie Spotkania Plastyczne w Stargardzie Szczecińskim, Międzynarodowa Wystawa Małych Form Grafiki w Łodzi, Ogólnopolska Wystawa Grafiki i Rysunku „Erotyk” w Słubicach i Gorzowie, Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu w Ostrowie Wielkopolskim, Międzynarodowe Biennale w Technikach Metalowych „Cuprum” w Lublinie, Ogólnopolskie Biennale Grafiki w Katowicach, Międzynarodowa Wystawa Ekslibrysu „Eros” w Saint Niklaas (Belgia), Internationale Grafik Biennale w Maastricht (Holandia), Międzynarodowe Triennale Grafiki w Kochi (Japonia), Prezentacje Plastyczne w Syke, Delmenhorst, Getyndze (Niemcy).

Nagrody i wyróżnienia: Międzynarodowa Wystawa Ekslibrysu w Aoście (Włochy – 1991), Fundacja Pomocy Dzieciom Śląska – Instytut Kultury Polskiej w Berlinie (Niemcy – 1993), Ogólnopolska Wystawa Instruktorów Plastyki w Rzeszowie, Wystawa Pokonkursowa okręgu toruńskiego ZPAP „Dzieło roku 1995”, Malarstwo i Grafika Regionu Toruńskiego (1997), IV Annale ZPAP – Toruń, Wystawa Pokonkursowa okręgu toruńskiego ZPAP „Dzieło roku 1998”, Nagroda Marszałka Województwa kujawsko-pomorskiego (2005), Wystawa Pokonkursowa okręgu toruńskiego ZPAP „Dzieło roku 2009”, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Moja odbitka – mój świat”, Wystawa Pokonkursowa okręgu toruńskiego ZPAP „Dzieło roku 2014/2015”, nagroda prezydenta miasta Torunia, Wystawa Pokonkursowa okręgu toruńskiego ZPAP „Dzieło roku 2019/2020”; „Dzieło roku 2020/2021” – prace wyróżnione przez Prezydenta miasta Torunia.

Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.: +48564623476

Powiązane wydarzenia

07
lutego (wtorek), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty teatralne

08
lutego (środa), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty teatralne

09
lutego (czwartek), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty teatralne