Festyn Rodzinny „Z gęsiną w tle”
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Inne  /  Muzyka i taniec

Festyn Rodzinny „Z gęsiną w tle”

  • Wydarzenie archiwalne: 11.11.2022
Miejsce:
Inowrocław
104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości inowrocławianie będą mogli uczcić wspólnie. Na 11 listopada zaplanowana została manifestacja patriotyczna, Bieg Niepodległości i Festyn Rodzinny „Z gęsiną w tle”.

Manifestacja patriotyczna

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się mszą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie o godz. 10.00. Później nastąpi przemarsz ulicą Biskupa Antoniego Laubitza, przez Rondo Solidarności pod pomnik Powstańców Wielkopolskich. Zaplanowano salwę honorową, a także odśpiewanie hymnu narodowego. Tradycyjnie delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe przypinki.

Patriotyczny Inowrocław

W ten wyjątkowy dzień, Miasto zadba także o akcenty patriotyczne w Inowrocławiu. Na budynkach użyteczności publicznej zostaną wywieszone biało-czerwone flagi. Żaczki, pomnik Królowej Jadwigi i Generała Sikorskiego, tradycyjnie przyozdobione będą biało-czerwonymi szarfami. Ponadto w dniach 11-13 listopada iluminacja wewnątrz tężni będzie miała barwy narodowe. To wyjątkowy w skali kraju sposób uczczenia Święta Niepodległości.

– Zachęcam do wspólnego świętowania tej ważnej rocznicy, jaką jest odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zapraszam również do bezpłatnego odbioru flag narodowych w Urzędzie Miasta Inowrocławia i w Informacji Turystyczno-Kulturalnej. Zadbajmy, aby tego dnia akcent patriotyczny pojawił się także przy naszych domach – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Flagi narodowe będzie można odbierać od 7 listopada:

– w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Inowrocławia, przy al. Ratuszowej 36 (w godzinach pracy Urzędu Miasta Inowrocławia),

– w Informacji Turystyczno-Kulturalnej, przy ul. Królowej Jadwigi 3 (w godz. 9.00 – 16.00).

Liczba flag jest ograniczona.

Festyn Rodzinny „Z gęsiną w tle”

Po pandemicznej przerwie, powraca Festyn Rodzinny „Z gęsiną w tle”. Rozpocznie się on 11 listopada o godz. 15.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej. Przed uczestnikami wystąpi Jakub Kuroń z kulinarnymi pokazami. „Piosenki o Polsce” wykonają uczestnicy sekcji wokalnych Kujawskiego Centrum Kultury. Patriotyczne pieśni będzie można pośpiewać również z chórem „Halka”. W ramach muzycznej części, na scenie wystąpi Michał Gęsik Gęsikowski. Nie zabraknie także wspólnej biesiady z potrawami z gęsiną w roli głównej, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. W hali zaplanowano także strefę zabaw, warsztatów i animacji dla dzieci. Tradycyjnie będzie możliwość kupna rogali Marcińskich
w atrakcyjnej cenie.

Święto Niepodległości na sportowo

Aktywni inowrocławianie mogą uczcić Święto Niepodległości na sportowo. W piątek, 11 listopada o godz. 12.00 ze Stadionu Miejskiego im. Inowrocławskich Olimpijczyków wystartuje VI Bieg Niepodległości. Biegacze pokonają 5-kilometrową trasę, która prowadzi ulicami, których nazwy związane są z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Ponadto w sobotę, 12 listopada o godz. 10:00 w hali przy al. Niepodległości 4 zostanie rozegrany Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia – „Przyjaciele OSiR dla Niepodległej”.

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Kujawskie Centrum Kultury

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 58 67

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

16
kwietnia (niedziela), godz. 16:00

Spektakl „Alibi od zaraz”