Festiwal Filmowy Szklarnia: Obwoluty połaci, Sara Kordowska & Tomasz Lingo – koncert
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Festiwal Filmowy Szklarnia: Obwoluty połaci, Sara Kordowska & Tomasz Lingo – koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 02.03.2024
Miejsce:
Młyn KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77

Sara Kordowska & Tomasz Lingo to duet łączący alternatywne brzmienia indie funku i abstrakcyjnego obrazu ruchomego.

Już 2 marca, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego Szklarnia, Sara Kordowska zaprezentuje unikatową wersję repertuaru ze swojego drugiego albumu „Matki Wynalazku”. Kompozycje te zabiorą nas w świat harmonii, delikatnych fraz wokalu i basowego bajzlu. Wydarzenie ma charakter intermedialny dzięki projekcjom VJa i artysty multimedialnego Tomasza Lingo. Artyści gwarantują moc, nietuzinkowe spotkanie mediów, brzmień i nastrojów.

Sara Kordowska – na co dzień śpiewa o amstafach i tartach cytrynowych. Bawi się polską alternatywą, sięgając po brzmienia indie, shoegazowe, a nawet hip-hopowe. Zwyciężczyni Będzie Głośno Czwórki Polskiego Radia 2019. Pisze utwory dla podopiecznych wytwórni, gości u raperów w refrenach, prowadzi warsztaty songwritingowe, które stawiają na warstwę tekstową. Robi reportaże dźwiękowe z trójmiejskimi muzykami i zaprasza ich do audycji Migdały w Radiu MORS.

Tomasz Lingo – student 4 roku Pracowni Wklęsłodruku prowadzonej przez doktora habilitowanego Marka Zajkę i doktor Oksanę Budny-Kaczor oraz Pracowni Multimedialnej prowadzonej przez doktora habilitowanego Zdzisława Mackiewicza, doktora Jakuba Wawrzaka i doktora Jakuba Jaszewskiego. W swojej twórczości Tomasz Lingo próbuje ucieleśniać swoją pasję i adorację względem bryły, piękna anatomii zwierząt i ludzi czy też atmosfery snu. Prócz działań graficznych artysta uzewnętrznia się za pomocą malarstwa, performance czy też tańca. Brał udział w licznych wystawach i festiwalach w kraju, jak i za granicą.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Powiązane wydarzenia

02
czerwca (niedziela), godz. 10:00

Moja pierwsza odyseja kosmiczna

02
czerwca (niedziela), godz. 12:00

Moja pierwsza odyseja kosmiczna

02
czerwca (niedziela), godz. 14:00–18:00

Łączy nas (Młody) Teatr | warsztaty

06
czerwca (czwartek), godz. 17:00

Barwy natury | wernisaż grupy AKRYLE