Ferie w MET
Dla dzieci  /  Inne

Ferie w MET

  • Wydarzenie archiwalne: 10.02.2023
Miejsce:
Muzeum EtnograficzneToruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19
31 stycznia–3 lutego (wtorek–piątek), godz. 12.00–13:30

cykl "Tropem tajemnic" (dla dzieci od 6 do 10 lat z opiekunami)


W pierwszym tygodniu ferii na wystawie „Tajemnice codzienności…” będziemy tropić i poznawać:

  • 31 stycznia, wtorek – Tajemnice stroju. Czym różnił się strój codzienny od świątecznego? Jak wytwarzano ubrania? Kim byli i w co ubierali się kolędnicy?

  • 1 lutego, środa – Tajemnice kuchni. Z jakich produktów przyrządzano posiłki? Jak wyglądało wiejskie AGD przed epoką robotów kuchennych? Czym różniło się menu świąteczne od postnego?

  • 2 lutego, czwartek – Tajemnice zdrowia. Do kogo udawano się w chorobie? Czy kołtun to zwiastun choroby czy lekarstwo? Jaka moc tkwiła w łące i ogrodzie?

  • 3 lutego, piątek – Tajemnice dziecięcego świata. Jak wyglądała lista zadań chłopskich dzieci? Gdzie i w co mogły się bawić? Jak wyglądały dawne chłopskie zabawki?
    Arsenał, parter. Bilet: 8 zł/os. | Liczba miejsc ograniczona


07–10 lutego (wtorek–piątek), godz. 12.00–13.30

cykl "Dookoła świata" – gry i zabawy (dla dzieci od 7 roku życia z opiekunami)


Spotkania poświęcone wybranym grom i zabawom z różnych zakątków świata. Każdego dnia uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z inną zabawą ruchową oraz grą planszową. Przed rozpoczęciem rozgrywki poznają historię, zasady oraz ciekawostki związanych z konkretną zabawą. Sala edukacyjna. Bilet: 8 zł/os. | Liczba miejsc ograniczona

1 i 8 lutego (środy), godz. 17.00–18.30:

"Niezbędnik kolędnika" – rodzinne warsztaty szopkarskie


Spotkanie na wystawie czasowej „Szopki krakowskie”. Uczestnicy zapoznają się z ideą tworzenia szopki krakowskiej, jej historią i tradycją. W pierwszej części zwiedzimy przestrzeń wystawy, by następnie na podstawie zdobytej wiedzy spróbować w rodzinnym gronie zbudować własną szopkę krakowską. Arsenał, I p. (bez windy). Koszt udziału: osoba dorosła – 15 zł/os., dziecko – 10 zł/os., rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 30 zł. Liczba miejsc ograniczona

Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu