Familijny Klub Filmowy: Projekcja filmu „Ainbo – strażniczka Amazonii” oraz spotkanie z podróżnikiem i fotografem Tomaszem Siudą.
Dla dzieci  /  Edukacja

Familijny Klub Filmowy: Projekcja filmu „Ainbo – strażniczka Amazonii” oraz spotkanie z podróżnikiem i fotografem Tomaszem Siudą.

  • Wydarzenie archiwalne: 04.07.2023
Miejsce:
MCKLipno, Piłsudskiego 22
Familijny Klub Filmowy zaprasza dzieci na projekcję filmu „Ainbo – strażniczka Amazonii” oraz spotkanie z podróżnikiem i fotografem Tomaszem Siudą.
Inspirowana legendami animacja to historia o dziewczynce Ainbo, która dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli.
Chcesz się dowiedzieć, jakie tajemnice kryje obszar Amazonii i jak prezentuje się w obiektywie? Co zrobić, aby egzotyczna wyprawa była udana? Jaka jest cena poświęcenia dla naprawdę wyjątkowej i cennej fotografii?
Znany fotograf opowie także o swoich przygodach, spotkaniach z dzikimi zwierzętami, niebezpieczną przyrodą i tajemnicami dżungli.
Dzieci będą mogły zadać podróżnikowi pytania.
Tomasz Siuda:
• Fotograf, podróżnik, arteterapeuta, fototerapeuta. Absolwent fotografii Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
• Współorganizator i uczestnik wielu projektów i ekspedycji podróżniczych - Iran śladami polskich uchodźców, Amazonia śladami Arkadego Fiedlera czy New York Puzzles.
• Laureat nagrody im. Tony Halika 2019, przyznawanej przez kapitułę, w której zasiada Elżbieta Dzikowska, za fotograficzną opowieść z Iranu.
• Publikuje w magazynie fotografów, reporterów i podróżników „Kontynenty”, jego zdjęcia ukazały się w „National Geographic”.
• Członek zarządu fundacji Key for Tomorrow (dawniej Fundacja Fiedlerów).

Powiązane wydarzenia